| Wehrmacht a întrebat:

Mi se pare mie sau e la moda sa fi cretin? A intrebat unu' de unde poate lua niste RAM pentru laptop.Am vazut ca are 2 raspunsuri deci am intrat si eu la acea postare pentru ca ma interesa si pe mine pentru ca stiu ca se gasesc greu.Raspunsurile au fost "de ce ai nevoie de 8 gb ram?" "de la un magazin special pentru PC-uri".Ce dracu' e in neregula cu oamenii astia? Toti spun niste chestii cretine si foarte evidente sau te intreaba de ce ai nevoie de nu stiu ce(si nu, nu ar avea de ce sa te intrebe sub pretextul ca vrea sa te ajute). Daca ei nu au nevoie de ceva au impresia ca nici altu' n-are nevoie de acea chestie.Am dat numai eu peste cazurile astea sau sunt peste tot?

4 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Totuşi, nimic nu e mai cretin decât răspunsurile cu " Nu ştiu ".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce dracu vroiai sa ii raspunda altceva decat "de la un magazin special pentru PC-uri" ca doar nu iti cumperi RAM de la alimentara

| Wehrmacht explică (pentru suntserios):

Serios seriosule? E chestie de logica. Daca intrebi de unde sa cumperi ceva nu spui o chestie evidenta.Ii dai un magazin care are asa ceva.Sa nu se duca la magazine de IT care nu au.De exemplu "vreau x chestie pentru pc" "au la pc garage sau eMAG" nu "au piese IT la magazine IT".

| Duucu a răspuns:

De acord cu @suntserios, unii pun întrebări stupide.