| Ciprian_Oancea_1984 a întrebat:

Acum 2luni si jumatate am inceput o relatie discreta cu o femeie casatorita.Inca de la inceput totul a fost perfect ne intelegeam fbine chiar eram fericiti impreuna am trecut prin momentele grele si bune impreuna.Am aduso si de doua ori la mine acasa.Dar de cateva zile m-a anuntat ca brusc revine la sot si ramanem prietenii.Problema este ca acum comunicam putin pe Facebook stie ca o iubesc si ca mi-e greu fara ea dar este total nepasatoare.Sunt constient ca nu mai pot face nimic as vrea sa avem o legatura stransa dar din partea ei primesc indiferenta.Recunosc ma doare sufletul dar numai Dumnezeu va hotara cursul vieti de acum incolo.Iam lasat si mesaj pe mess dar mereu ca este cu sotul si vb mai tarziu si apoi liniste.

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu înțeleg de ce te plângi.Ai știut de la început în ce te amesteci.
A fost, s-a terminat, acum treci peste și mergi mai departe.
Ea are o familie.
Fruntea sus, fii bărbat cu demnitate!

| Freya1 a răspuns:

Daca ea este distanta si tu vrei sa fi cu ea si consideri ca va iubiti chiar daca nu e bine si moral mai scrie-i din cand in cand o sa ii pice bine si nu o sa te uite apoi lasa-i o zi doua de pauza si vezi daca te cauta ea ii pasa daca nu e posibil sa vrea sa isi vada de viata. Orce ai face nu ii incurca viata si nu ii face rau si poate cand o sa vada cat de ok esti o sa fie cu tine daca nu vrea si punct nu ii strica familia ca poate chiar e fericita si a avut un moment de ratacire cu tine

| GoldenZenith a răspuns:

De ce vi se pune pata pe oameni căsătoriți, nu știu. Cred că erai conștient de la bun început că e posibil ca lucrurile să meargă într-o direcție, din doua: sa renunțe la soț sau să renunțe la tine. Este evident că femeia a ales sa se întoarcă la familie și că tu ai fost o chestie pasagera pentru ea, o evadare din ale ei. Găsește ți o femeie liberă și care să te iubească, nu mai tânji după altele care sunt luate; pune te puțin în locul bărbatului ăla, nici ție nu ți-ar conveni să îți reguleze altcineva partenera.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Foarte adevarat! Ce spirit moralist ai!

| m1dn1gh7 a răspuns:

Cred ca-ti dai singur seama ca nu va renunta la sotul ei si ca s-ar putea ca tu sa fi fost o joaca, simtind nevoia de ceva nou. Parerea mea, da-i pace, nu-i arata ca suferi si ca-ti pasa atat de mult, gaseste alta femeie si uit-o incet incet, alta solutie nu cred c-ar fi benefica pentru tine.