| RAY a întrebat:

Acum un an mi-am propus sa socializez si eu cu persoane de pe net pe discord dar sunt dezamagit de ceea ce am gasit, ceea ce am crezut initial s-a implinit, e oare vorba de legea atractiei?

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inveti. O sa mai faci lucruri asemanatoare.

Atragi ce gandesti, dar... o alta persoana poate a gasit acolo altceva. Totul tine de perspectiva.

Porpune-ti altceva anul asta. Poate o sa se indeplineasca happy

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Ma bucur ca ai revenit pe TPU

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

O sa zici asta si la anul laughing

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Nu stiu bogdan daca o sa fiu in viata la anul, traiesc prezentul nu visez la anul

| Mosotti a răspuns:

Nu, e vorba ca stii ca e generalizata treaba cu oameni neseriosi. Si asa e si in realitate, doar ca mai greu observi. In general oamenii cam in mare procent au cam acelasi comportament, aceiasi gandire si fel de a fi, nu e vb de legea atractiei, ca aia e valabila in relatii de iubire.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Uni spun ca atragi ce gandesti

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

E fals, n-are cum, ai dat de oameni neokey, atata tot, si stiai ca in mare procent va fi asa. Tu stii treaba si de aia ai anticipat, stii treaba din experienta.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Tu esti singurul om intalnit care nu m-a dezamagit niciodata

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

Daca aveti nevoie de preot, am facut eu un curs online.
Just saying... laughing

| Celcestietot a răspuns:

Nu, viitorul este deja scris, tu doar te ghidezi dupa eul tau inaintat de pe acest tipar.

| SG1995 a răspuns:

Nu, legea atractiei e bullshit, pur si simplu internetul uneste online tot felul de specimene umane, deci e un loc cringe si trist.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Ce ai găsit mai exact?

| RAY explică (pentru Florin9Florin9):

Gunoaie umane

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru RAY):

Înțeleg : )) Sincer cred că majoritatea oamenilor serioși nu-și petrec timpul încercând să lege prietenii virtuale cu necunoscuți sau să caute să vorbească cu ei, mai ales după vârsta de 20 și ceva de ani.