| RAY a întrebat:

Ai renuntat vreodata la o convingere? Ce te-a determinat sa renunti?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

N-am fost niciodata dupa cum bate vantul,, cand am o convigere, o tin pana mor, nu pot sa fiu dat peste cap de nimic.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nici cand ti se prezinta dovezi? isi dau un exemplu ai convingerea ca echipa ta e buna banuiesc e daca isi pot dovedi ca nu e asa ma crezi? te pot determina sa fi suporterul lui barcelona de exemplu?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nici intr-un caz n-as tine vreodata cu alta echipa, iubesc doar una singura, mai ales sa tin cu jegul de Barza!

Cat despre prima intrebare, nu trebuie sa-mi prezinti nicio dovada, sunt si eu constient ca echipa mea a trecut prin perioade nasoale, chiar eu am zis-o de multe ori ca multi jucatori n-au ce cauta acolo, fac risipa de minute jucate.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Era doar un exemplu de convingere, eu nu sunt suporter, nu tin cu vreuna

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Mult mai bine, e mai sanatos asa sa nu tii cu vreuna, fotbalul iti face rau.

| Drimmero a răspuns:

Ce domnisoara frustrata esti, Cocino, are rost sa-mi bat capul cu tine?

| Freya1 a răspuns:

Nu cred. Daca eu sunt convinsa de un lucru nu am cum sa renunt mai ales ca sunt si incapatanata big grin

| minrest a răspuns:

Man, cum sa renunti la o convingere, cata vreme nu determini ce convingeri ai? Crezi ce ti se demonstreaza, nu ce ai vrea. Aa, de ascuns convingerile, da, mi s-a mai intamplat, dar nu prea mai o fac; ma respect mai mult acum decat in trecut, si nu mai imi convine sa las ca altul.

| PainTech a răspuns:

" De multe ori taci fiindca esti convins de prostia adversarului " - Nicolae Iorga

| HadesSs a răspuns:

Sa renunt la o idee e foarte greu mai ales cand am motivele mele sa cred in acea idee. Daca vrei sa imi schimbi convingerile trebuie sa vii cu argumente foarte clare de ce s-ar merita sa fac asta happy