| anonimdragu a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi va rooog! vreau sa ma duc timp de 3 zile in afara cu prietena mea care este minora si nu stiu cum sai conving mama sa ii faca procura...ca tatal ei e usor de convins...

1 răspuns:
| youmail a răspuns:

Parerea mea e ca iti asumi un risc destul de mare, crede-ma. chiar crede-ma. Am calatorit foarte mult la viata mea peste 200.000 Km cu una dintre masini in toata Europa, si am vazut multe. Daca va ia careva la ochi (si nu vreau sa dau exemple de tari, dar sa spunem racketi) sa stii ca prietena ta o data ajunsa acolo ar face cam 2500 - 3000 euro pe loc cash. Asa ca gandeste-te ca sunt destui care sa se utie la ea ca la o prada. SI nu cred ca ai vrea sa ramai fara ea prea curand.
Am avut experienta personala cu prietena mea care era majora.
Eu, (si nu sunt mic de loc aprox 90 Kg) si armata facuta, Frate-miu (100 Kg) si 1 amic la vreo 90 Kg dar care si acum lucreaza in armata. si abia am resuit sa scapam cu fata asta la noi si cu viata dupa ce au pus unii ochii pe ea.

Asa ca, stiu ca o excursie e ceva frumos, sunt multe de vazut. dar mai bine nu va asumati riscul asta. pentru ca oricand se poate transforma in ceva urat.