| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog!

Cum pot sa invat si eu engleza? Sunt la liceu si ma descurc foarte prost la engleza, am cateva note doar sub 5 si mi-e foarte frica de corigenta!

Va rog, cum sa incep sa invat si eu engleza? Profii din generala nu ne invatau gramatica, nimic!

Va rog eu!

Voi cum ati invatat? Cu ce sa incep?

Mi-e foarte frica!

1 răspuns:
| Anemona2020 a răspuns:

Pai iti trebuie cineva care sa te invete gramatica ca asa nu prea ai cum. Eu una am invatat din filme de cand eram mica pentru ca nici noua la scoala nu ni se arata mare lucru. Asadar ca sa incepi sa o intelegi si sa o vezi altfel iti trebuie gramatica. Iti spun asta pentru ca asa am facut si eu cu germana pana nu am facut cursuri nu am inteles-o dupa mi s-a parut usoara.