| anonim_4396 a întrebat:

Pai sa vedem:
Eu nu ma descurc de loc la engleza si mi-am propus sa invat in vacanta, dar problema este ca nu stiu cu ce sa incep, ce ati putea sa ma sfatuiti?
( va rog ajutati-ma; fundita)

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Eu iti zic sincer engleza cu greu se invata din manuale, intra si tu pe chaturi online in enegleza, sau fa-ti cont pe youtube si invata din comenturi!

| Petronela a răspuns:

Invata intai nr de la 1-100, animale, fructe, membrii familiei, rude etc apoi invata verbul si timpurile lui.Succes,fundita?

| andreeaaa1 a răspuns:

Ia-ti un rowndapp si poate te va ajuta
succes!

| andreeaaa1 a răspuns:

Pai este o carte cu exercitii texte in engleza

| andreeaaa1 a răspuns:

Ca un fel de carte ajutatoare dar sa-ti iei pentru incepatori

| lays a răspuns:

Gasesti in librarii sau in hipermarketuri cartea aceea "engleza in 15 minute". e destul de ok.eu am invatat de la tv.ai putea sa-ti descarci si tu filme fara subtitrare si sa te uiti8...iti vei da seama din gesturile actorilor ce zic. daca unu intinde mana.si zice ceva.imagineaza-ti ca nu zice mi-e somn.ci ceva de genu' incantat sau noroc.bafta:*

| Didu a răspuns:

Depinde si ce clasa esti. In general cele mai importante sunt timpurile.Incepe cu un dictionar. Apoi repeta timpurile [reguli, adverbe...]. Pe urma exercitii cu timpuri.

Cred ca totusi mai simplu ar fi sa-ti cumperi o culegere de exercitii. In ea vei gasi exercitii in ordinea dificultatii.

| `KiddO` a răspuns:

Sti cum poti sa inveti cel mai bine engleza? fa-ti prieteni din alta tara de ex pe facebook pe my sapece, vbeste cu ei in engleza si cand apare ceva ce nu sti cauti in dictionar pe net ...etc crede-ma functioneaza tongue

| Roxii a răspuns:

Pai in primul rand ar trebuiii sa incepi sa citesi o data de doua ori toata materia... apoi ar trebui sa incepi sa recapitulezi ce e mai simplu apoi sa incepi a invata ce e mai greu. succes!

| Gabyy_8657 a răspuns:

Ia-ti o carticica de gramatica si repeta ce ai facut pe anul acesta si apoi incape in a-ti lua round-up.Bafta!

| x_7728 a răspuns:

Cu inceputulhee hee [ manualul de engleza clasa 1, si dupa 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, round up 1, 2, 3, 4, 5, 6, etchee hee]

| andrutza_3684 a răspuns:

Pai ia-ti un meditator el o va stii de unde sa o iei si vei invata mult mai usor si mai repede