| Silvia18 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! sad Sunt in clasa a 11-a si habar n-am engleza. Nu pot sa o invat. Am incercat diferite site-uri de pe net,dar tot nu reusesc. Nu ma descurc cu pronuntia,nu inteleg nimic in engleza. Nu pot sa pronunt cuvintele. La scoala am note cam mici la engleza. La celelalte obiecte sunt mai bine. Dar nu stiu ce sa fac cu engleza. Trebuie sa incep de la 0, dar nu stiu cu ce sa incep,nu am materiale. Va rog sa ma ajutati,sa-mi spune-ti de ce am nevoie. Ma simt GROAZNIC pentru ca nu stiu engleza! Mereu ma gandesc ca nu sunt in stare sa invat o liba,nu sunt buna de nimic. Nu pot sa-mi scot asta din cap. crying Daca ar fi sa-mi cumpar o carte, ce carte imi recomandati? Multumesc pentru intelegere!

3 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Daca e asa de importanta pentru tine, de ce nu faci meditatii?

| RAY a răspuns:

Http://new-language.ucoz.com/ descarca cursul ala de engleza si daca vrei lasi un id si te poate contacta cineva care stie engleza sa vorbiti, pronuntarea nu e asa grea, totul e sa obisnuiesti uite nici eu nu vb engleza ca n-am cu cine e greu sa nu ai cu cine vb o limba, engleza e o limba usoara si frumoasa

| pufuletziii a răspuns:

In ziua de azi engleza e printre cele mai importante si folosite limbi. Te-as sfatuii sa iei meditatii sau sa rogi un coleg/profesor sa te ajute.big grin Majoritatea copiilor au invatat engleza de pe net, jocuri, fb, filme etc...Ai putea sa faci si tu asta. Iti exersezi vocabularul traducand texte cat mai complicate.big grin Sau poti sa intrii pe chat, unde cunosti americani si e o metoda foarte buna de a exersa limba! Poti sa intrii pe omegle, acolo dai pe limba engleza si vorbesti cu americani.happy Sper ca te-am ajutat, bafta!:*