| recort a întrebat:

Ajutati-ma va rog...Cam cat ar fi taxa vamala pentru un colet din USA in valoare de 500 $? Sau daca stiti ceva calculatoare de taxe online ar fi si mai bine.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Exact nu stiu cat este o asemenea taxa dar informatiile de la Autoritatea Nat. a Vamilor iti pot folosi cum este aceasta:"Taxa vamală forfetară nu se aplică pentru bunurile primite prin colet ca urmare a unei comenzi efectuată prin Internet, corespondenţă, telefon sau telechat." --- vezi sursa : http://www.customs.ro/ro/calatori/bunuri-expediate-prin-colete.aspx