| idcjdjsjzowkkoxjfjebwhqisoxlrnbwiq9qkwkzmxje a întrebat:

AJUTOR. Deci pe tricoul meu preferat am vreo 3 pete mai inchise la culoare, si o pata alba (arata ca pasta de dinti dar nu se da jos.) Am bagat tricoul la spalat de nenumarate ori, am incercat cu apa oxigenata (ca asa zice google) SI cu detergent de vase. Nu mai stiu ce sa fac! Ca idee, tricoul este un fel de bej la culoare. AJUTATI-MA VA IMPLOR

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pata alba e cel mai probabil semn de decolorare. Cele mai inchise la culoare pot fi orice si atat timp cat nu ai actionat la timp, slabe sanse sa mai poti face tricoul sa para ca nou/decent. Daca iti place asa mult il poti purta prin casa, nu e neaparat sa-l arunci, iar pentru purtat de bun iti poti cumpara altul.