| Nobody306 a întrebat:

Ajutor TPU, eu vorbeam recent o scurta vreme cu un cantaret (nu este roman) pe messenger dar am vazut ca de o saptamana el nici macar nu se uita la mesajele mele.Il iubesc si tin la el enorm, nu ca ar fi iubitul meu.De mai multe ori am incercat sa ii distrag atentia sa imi scrie dar eu nu i-am mai vazut deloc bulina cu poza de profil sub mesajele mele.Da, nici macar nu le-a citit.Si de mai multe ori l-am prins pe verde,m-am grabit sa ii trimit mesaj dar degeaba! M-am gandit ca are mai multe mesaje si cand sa le citeasca si pe ale mele dar interesant ca inainte cum avea timp de mine sa imi scrie? Ce sa ii scriu? Ce sa fac ca mor! Sunt a nimanui, nu mai am pe nimeni acum! Sufar si plang zi si noapte! Nu vreau sa ma las de el deloc! Cand vad o muzica de-a lui sau cand il vad plang.Nu i-am facut nimic rau de sa nu se mai uite la mesajele mele.Va rog ajutati -ma dar fara raspunsuri rautacioase sau batjocoritoare ca imi ajunge pana peste cap! Va rog din toata inima sa ma intelegeti si sa imi spuneti ce sa fac ca nu vreau sa se rupa legatura intre noi! Aveti va rog mila oameni buni!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In ce limba ii scrii tu, daca cantaretul nu este roman si nu stie romaneste?

Despre ce legatura vorbetsi tu aici, daca baiatul ala nu te cunoste, nu-ti citeste mesajele si nu are nimic de aface cu tine?

Trebuie sa stii ca, toti cantaretii si acorii au fani ca si tine, care se dau de ceasul mortii cand le place acel cantaret sau actor, considerandu-se el ori ea, singura persoana de pe fata pamantului care ar merita atentia celui cantaret.
Adevarul este ca, acel cantaretul este un om simplu, de rand, care probabil este si el indragostit de 1 fata, cu siguranta, una care ii vorbeste limba si care este alaturi de el.

Simpatia asta imensa pentru un cantaret se mai intalneste la alte 200.000 de fetite si nu inseamna absolut nimic, pentru acel cantaret.
Sfatul meu este sa ii asculti muzica si sa nu mai trimiti mesaje acelui cantaret, pentru ca nu-l va interesa, primeste oricum milioane de asemenea mesaje de la tot felul de fetite si le ignora.
Totusi, sunt curioasa sa aflu in ce limba ii scriu tu mesajele!

| Nobody306 explică (pentru Violleta2022):

Vorbesc engleza cu el

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Las-o mai moale, dacă vrei să nu te considere o obsedată.

| Freya1 a răspuns:

Si eu am vorbit cu persoane de genu pe internet dar niciodata nu m-am gandit asa departe incat sa imi raspunda mereu sa tinem o legatura stransa.Gandestete poate e o pagina falsa sau poate este chiar el da ii pari prea insistenta, o fi vorbit cu tine pentru ca isi respecta fani dar nu ca te ia de nevasta.In curand te va bloca daca o sa continui.Fi realista nu ai cum sa ai ceva mai mult cu acea persoana.

| munteanuionvictor a răspuns:

Dacă el nu vrea să răspundă, ce poți face? Asta e. Fiecare e liber să-și aleagă prietenii. Există alte persoane dispuse să te accepte:colegi/colege, amici \amice, prietenii prietenilor tăi, etc. O zi bună!

| TanteMarianne a răspuns:

Ma amuza situatia ta. trebuie sa te gandesti ca el e un cantaret si poate chiar nu e interesat de tine. el nu te admira cum il admiri tu pe el. poti sa-i scrii si pe wall-ul lui, doar ca nu cred ca o sa-i placa(iar situatia se inrautateste, logic).

mai e o varinta care o sa-ti placa(jur):
poate are laptop-ul deschis si e "online", dar de fapt nu e online. adica l-a lasat deschis si atunci apare la toata lumea ca el e online.in realitate face habar nu are ca-i scrii si pur si simplu isi vede de treaba lui.
putin probabil.

mai e o chestie:

multe persoane celebre au pe cineva care le controleaza activitatea online.asa ca tu pana acum ai vorbit cu persoana care se ocupa de conturile lui online, iar acum respectivul nu mai e interesat(ceea ce total normal la o adica).

Incearca si tu sa-l uiti, indragosteste de cineva, intra intr-o relatie, asculta alta muzica, in cel mai rau caz du-te la psiholog.

| sweetnovember a răspuns:

Întrebarea ta mi-a amintit de meme-urile cu ea
https://www.google.ro/......ps?/search
Se potriveşte la fix.