| MrAlexinho a întrebat:

Am 12 ani. la varsta asta am 1.67m. cate kg ar trebui sa am? ofer funda

4 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

- Deci ai 1.67 m şi 47 kg.
http://www.calcule.ro/......a-imc.aspx Rezultatul este SUBNUTRIŢIE. Deci trebuie să ai mai multe kg, măcar 52-53 kg. Subnutriţia poate duce la diferite boli.

Răspuns utilizator avertizat
| browneyes99 a răspuns:

Buna!

Ar trebuii sa ai cel putin 53 -54 de kg.
Eu am 11 ani, sunt fata, si am 1.60 si 48 de kg, iar doctorul zice ca sunt ok.Deci tu trebuie sa ai cel putin 54 de kg.Plus ca banuiesc ca esti baiat.Esti prea slab.Trebuie sa mai pui ceva pe tine.

Funda?

| Muzză a răspuns:

Aprox. 50, tinand cont de inaltime, cred eu thinking