| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani ( fac 15 in decembrie) si am 1.72 cm oare o sa am la maturitate 1.85 - 1.86 cm. tata are 1.81 cm mama 1.68 cm. SUNT BAIAT! AM MAI PUS INTREBAREA ASTA DAR CEI CARE MIAU RASPUNS AU CREZUT CA SUNT FATA. FUNDA!

4 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Pai nu stiu. Daca de la varsta asta ai deja 1.72 probabil o sa te dezvolti in continuare sau te-ai dezvoltat dintr-o data si o sa mai cresti foarte putin. Oricum, daca vrei tu neaparat sa mai cresti, poti sa stai atarnat de o bara orizontala. Am inteles ca te ajuta cu cativa cm.winking

| Anonima264 a răspuns:

Cred ca da!

| rockmeout a răspuns:

Nu se stie.Depinde cu cine semeni. Daca semeni mai mult cu mama ta e posibil sa fii mai mic de statura.Dar de obicei copiii seamana cu tatii, iar daca tu la varsta asta ai exact cat minelaughing, 1.72, cu siguranta te vei mai dezvolta, macar pana la 1.80 happy

| ioneldan a răspuns (pentru rockmeout):

Nu cred ca macar. sigur!, oricum multumesc pentru raspuns