| ioneldan a întrebat:

Tata are 1.81 cm mama 1.68 cm eu am 14 ani si am 1. 72cm ( baiat) oare o sa am 1.83 -1.84 cm. funda

1 răspuns:
| nomoretears1111 a răspuns:

Ai foarte multe sanse sa ai in jur de 1.85 m la maturitate, avand in vedere inaltimea parintilor tai. Este bine sa retii, insa, ca asta depinde de stilul de viata pe care il alegi. Daca ai o alimentatie potrivita, daca faci sport, daca nu te apuci de "tras de fiare" de la varsta asta prea frageda (pentru ca stii si tu ca genul acesta de activitate opreste cresterea), daca dormi intre orele 22.00 - 6.30 neaparat, vei castiga acei centimetri pe care sunt sigura ca ii vrei.
Multa sanatate si numai bine!