| LemonLight a întrebat:

Am 2 ani cu un baiat si ne intelegem foarte bine.Suntem amandoi adolescenti, avem 15 si 16 ani. In schimb, prietenii baiatului ii spun intr-una ca este prost pentru ca nu a facut nimic cu mine, insa amandoi suntem constienti ca este prea devreme. Ma oftic cand ii aud mai ales de fata cu mine si ma simt tratata ca o fata usoara, insa ei nu stiu asta caci altceva nu au in cap. Cum sa fac sa scap de gura lor?

2 răspunsuri:
| AcrossTheSky a răspuns:

Ok.Nu ii asculta. Ignora-i.
Uite sunt 2 variante:
prima varianta (1) : probabil ca ei sunt gelosi si incearca sa va desparta din cauza ca poate si unu ldintre ei are sentimente pentru tine.[si de asta incearca sa va desparta].si ceea ce trebuie sa faci este sa-i ignori.nu merita sa-ti bati capul cu ei.
a doua varianta (2) : sunt fraieri si nu au ce face decat sa te enerveze.si trebuie sa-i ignori.

SUCCES.Pa

| sunshine_4741 a răspuns:

Poate fac asta doar ca sa te puna la incercare, sa vada ce fel de fata esti; dar daca nu e asa mai bine incearca sa ii eviti