| BlueFeeling a întrebat:

Am 2 intrebari pentru voi :
Voi credeti in zodii?
Si daca ar fi sa alegeti intre "Muzica inseamna Dragoste" si "Dragostea inseamna Muzica", ce ati alege? De ce?

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

,,Dragostea inseamna muzica", asta as alege, cand iubesti sufletul canta, vibreaza la unison cu perechea lui, o muzica diafana, noua, plina de intelesuri! Cred si nu prea cred in zodii, cel putin, la a mea se potriveste.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu. Nu prea vad cum asezarea planetelor ar putea influenta actiunile noastre de zi cu zi si tot ceea ce facem, desi uneori mai citesc horoscopul, doar pentru amuzament si sa vad daca se potriveste ceva. Iar atunci cand se intampla, este pura coincidenta. Tot ceea ce face o persoana face din pura vointa si determinare proprie, nu fiindca o putere suprema o determina in acest sens.
La a doua nu am idee ce sa raspund, fiindca nu as alege niciunul. Nu pot spune ca muzica inseamna dragoste, ci doar ca iubesc muzica, ceea ce nu e echivalent nu niciunul dintre cele doua.