| Emiilea a întrebat:

Am o problema.
De cand eram mica tatal meu pleca in strainatate la munca si mie imi era dor de el. De cand am crescut am realizat ca se tot cearta cu mama si a si batut-o. Eu o sa fac in vara 16 ani si atunci el va veni definitiv in tara si eu sunt foarte stresata. Am intrat in depresie din cauza certurilor. Nu vreau sa vina, adica vreau dar nu cu certuri. Ce as putea eu sa fac?

2 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai nimic, au ei problemele lor, nu poti sa le spui parintilor ce sa faca, mai vorbeste cu mama ta si incercati sa gasiti o solutie, altceva nu vad.

| AlexSalling a răspuns:

Convinge-o pe mama ta sa plecati de unde stati inainte ca el sa ajunga in tara. Nu sta pe ganduri, o persoana care te matrateaza fizic sau/si psihic, nu te iubeste. Am trecut prin ce ai trecut si tu si asta-i solutia. Nu asculta tot ce-ti zic altii, sa nu te bagi intre ei ca ar fi relatia lor. Stii? Nu stiu daca ai auzit despre moartea Anastasiei Cia. Ea cu sotul ei se certau, vecinii au auzit dar nu s-au bagat. Rezultatul, o fetita orfana cu parintii morti. Asculta de mine si convinge-o pe mama ta sa plecati, el nu are ce sa va faca. Bafta!