| JustLOVE_4233 a întrebat:

Am auzit de la colegi mei ca niste oameni sau imbracat ca niste calugari si violeaza copi apoi ii omoara pentru organe, este adevarat? chiar daca doar o parte este adevarata, cat de mica este.

Răspuns Câştigător
| Shuellen a răspuns:

In Londra, Paris, Berlin se intampla asa ceva.Este strict legat de mafie care lucreaza mana-n mana cu politia din acele state, sau transporta ilegal in Danemarca sau Occident.In Romania a fost un caz in jurul anului 2000.Si cum zicea si xCheitaLuminiix acei presupusi "calugari" umbla in dubite happy, violeaza fetele sau isi bat joc de baieti, dupa care ii omoara in chinuri groaznice ca in timpul razboaielor.

8 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Acus zece ani am auzit asa ceva dar in Londra. Dar actual nu si mai ales in Romania nu. Daca sti ceva concret scrie neaparat.

| BiaSiAtat a răspuns:

Eu am auzit ca e o dubita neagra care colinda lumea si fura organe dar nu am stiut de imbracaminte!

| ForbiddenLove a răspuns:

Eu sincer nu stiu ce sa cred...
am tot cautat pe net dar la fiecare articol spuneau ca este doar un zvon :-?
e ciudat pentru ca exista foarte multe variante din acestea
cautand despre acest lucru am gasit si ceva despre niste traficanti de organe care merg cu masina(numita salvarea fantoma sau ceva de genu) si rapesc oameni si le scot organele...
totusi cred ca cea mai "populara varianta" este cea in care sunt cativa calugari (2, 3 sau 4...toata lumea stie altfel :))...toata lumea adica cine a auzit de acest zvon) care rapesc copii si le scot organele si cica le lasa in buzunar bani de inmormantare :)).
eu am mai gasit un articolu pe net in care spunea ca erau zvonuri din acestea si in 2007...
oare de unde au pornit aceste zvonuri?
citeste mai multe in articolu acesta http://henrich.ro/2010/11/reportaj-trafic-de-organe-calugari.html

| Camyyy_5609 a răspuns:

Iti spun eu adevaru fara minciun iubita :Xfii atentaa pe cealalta strada de langa mee a fost furat un baiat gianiibig grin dupa ce i.au luat organelee l.au adus acasa doar pielea dp el ca niste trandafiri in ochii si 15 milioane pe ellove struck.ca sa stii si tuu da fara minciuni acum ca n.as avea dc sa te mint iubitalove struck dar cel mai mult acum umbla pe la coltul Humulesti ca si cum intrarea Humulesti asta este o strada ca si cum in Salajlove struck.ca sa stii iubitalove struck si pe un prieten de.al meu la alergat cu masinaa app astia au un logan noulove struckdar a scapat ca a sarit gardul intr.un parca privatbig grin:Xdar nu numai pe el la alergat si pe inca unu big grin:X si acum 30 de minute am aflat de la o femeie care sta pe acoloo ca lu o femeie ia luat copii din manaa ca si cum furatiibig grin si acum e politia acololove struck:-s si mie miee frica crede.ma :.si ghici cu ce te minte sa te ademeneasca ...se opreste langa tine si iti zice "Vrei sa faci bani" si daca zici daa si te duci langa eii te iaabig grin:X sper ca nu te.am bagat in sperietzii da zic sa nu intri in casa tarziubig grinbig grin:X si acum nu mint ma jur pe tot ce am eu mai sfant!love struck app inca.oo o chestie la humulesti acolo este un camp ffoarte mare legat de strada N.D coceaa daca stii big grinbig grin:X si acolo acum 4 saptamana au gasit 18 cadavreebig grin:X fara minciuniilove struck acum credeti ce vretzii...eu stiu prea bine ca acesti oameni sunt foarte periculosii:dbig grinbig grinbig grin.App ai grija de tine iubitaalove struck Funda plz:X dar crede.ma ca din tot ce ti.am spus nu am mintit ca nimic jur pe ce vreti voi ca n.am mintittbig grin.eu stateam la humulesti la colt ca prietenelee ca acolo am anturaj si a trecut un logan nou si mi.am dat seama ca sunt astia ca organe si am fugit pe o strada si am intrat peste un om in curte de frikaalove struck sadsad!>. acum adevarat n.am dc sa te mint ca asta iubitaa:X App ai grija de tinebig grin:. app fundalove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o fii... poate no fii ori cum am vazut si eu cand eram la bunica mea! buni ma avertizat in legatura cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am si sincer as vrea sa stiu.
Dar totusi imi enorm de frica si sper sa fiee DOAR zvonuri

| cccp_4613 a răspuns:

Da asa e mai bine stai acasa cumintica te uiti la telenovele e ok asa

| mitza_5155 a răspuns:

Paisa stii ca este chiar in jud hunedoara in 10 decembrie 2010 o fost furate doua fete si leau scos cate un rinichi si cand sau trezit din anestezie erautaiate pe burta