| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie lunga de 2 ani jumate care s-a terminat foarte urat pentru mine acum 2 ani.Anul trecut am plecat din tara si m-am indragostit de altcineva, nu as vrea sa fiu cu altcineva care sa nu fie aceasta persoana, dar problema e ca nu am putut sa trec peste fosta relatie pentru ca mi-a facut foarte mult rau, si stau mereu sa ma gandesc cum sa ii arat ce-a pierdut sa il fac si pe el sa se simta rau. M-a inselat de doua ori in timpul relatiei si s-a despartit de mine numai in momentul in care a fost sigur ca actuala lui prietenu il place si vrea sa fie cu el, era sicu mine si cu ea in acelasi timp.Nu mi-a zis niciodata ca ii pare rau ca si-a batut joc de mine si pentru chestia asta nu il pot ierta.Eu acum in noiembrie vin acasa dupa 9 luni si nu stiu ce sa fac.Prietenii mei sunt si prietenii lui, noi nu ne vorbim.Sa incerc sa ma apropii de el? Am 23 ani

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, sa nu faci greseala de a reincepe aceasta relatie. Sigur acest baiat nu te-a iubit...Nu se poate sa iubeasca doua femei in acelasi timp... a profitat de una sau de amandoua dintre voi. Cel mai bine este sa-ti vezi de viitorul tau...acest om nu poate face decat sa te tina pe loc, sa suferi si sa te gandesti la cat ai pierdut!
NU REVENII LA EL... Tu vrei razbunare...nici macar atat nu merita...si la ce bun? Daca vrei sa-i arati ce fiinta buna a pierdut, nu te cobora sa te intorci la el si nici macar sa-l cauti sau sa vorbesti cu prietenii comuni despre el. Fii sigura ca il faci sa se simta rau doar daca te vede frumoasa si vesela...nu-i arata ca suferi, pentru ca s-ar putea sa se foloseasca de aceasta slabiciune a ta ...si vei cadea din nou in mreaja lui. Distreaza-te, fa-ti prieteni noi... IGNORA-L! NU-I MAI MARE PEDEAPSA CA ASTA... DACA A TINUT CAT DE CAT LA TINE! Eti tanara si vei gasi perechea potrivita pentru tine...nu dispera!

13 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Asta nu-mi place mie... De ce te legi mereu de trecut? Te asigur ca nu asta este modalitatea de a simti prezentul.
Lasa trecutul sa fie format doar din amintiri, nu te ajuta daca il lasi sa faca parte din prezent.
El a fost cel care a pus punct relatiei...de ce sa-i demonstrezi tu ceva? Demonstreaza-ti tie ca el nu merita nici macar sa faca parte dintr-un gand de-al tau.
Gandeste-te cum sa fii fericita in actuala relatie...nu cum sa faci nefericit un fost.

| georgiana a răspuns:

Orgoliul lui nu-l va lasa sa vina sa-ti ceara iertare! mie asa mi-a zis, k nu poate sa imi ceara iertare pentru ca nu poate!sad
O relatie destul de lunga, pacat ca nu a stiut sa te aprecieze pentru ca in ziua de azi este f.greu sa mai ai incredere in cineva!big grin
Dc sa-ti ocupi timpul si sa-l faci gelos? razbunarea nu e buna, crezi ca nu si-a dat seama ce a pierdut?! ba da, si-a dat... ti-o zic eu asta.si intr-o zi te va cauta sa-ti spuna aceste lucruri.
Lasa trecutul in urma, nu trebuie sa-i porti pica, poate ca nu a stiut cum sa se comporte cu tine.nu intotdeauna nu iese asa cum ne dorim(fiecare are partea lui de vina)...
Un nou inceput poate fi promitator.as k incearca! by`

| georgiana a răspuns:

La fiecare ne vine randul sa platim! roata o data si o data tot se intoarce!

| Adolescentul a răspuns:

Buna Alinahappy Intrebarea ta este foarte complexa as putea spune...Sunt multe de spus chiar mult mai multe decat i`ti poti imagina u ca fata.Tot ce trebuie u sa faci la momentul actual este sa i`ti reincepi o noua viata si sa il lasi pe el in pace, sunt multe pers care probabil ar vrea sa te cun si poate chiar sa fie cu tine. E bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu, astfel vei fi putut sa regreti mult mai mult si pierdeati niste anii pe care nimeni nu vi mai putea oferi la loc. Pr lui sunt si ai tai, asta nu are importanta eu zic ca ca amici e destul de ok insa mai mult eu zic NU. U alegi si u sti ce este mai bine pentru tine. Te pup ai grija de tine si sa fi cuminte.

| clawss a răspuns:

Oare mai merita? Nu crezi ca te-a ranit destul?

| al3xxxx_1544 a răspuns:

Parerea mea e ca nu mai merita dupa cate vad ca ti-a facut dar dc u asta simti asta faci u decizi

| anonim24 a răspuns:

Nu vreau sa o incep iar, pentru nimic in lume nu as mai fi cu el, dar as vrea ca ''roata sa se intoarca''.

| anonim24 a răspuns:

Si sunt impreuna cu baiatul cu, care as vrea sa fiu pentru totdeauna, nu vreau sa ma impac cu fostul.

| babydollella a răspuns:

Fii indiferenta fata de el...crede-ma asta doare cel mai tare. oricum o sa se oftice ca te vede ca esti fericita si ca nu-l bagi in seama, nu incerca sa-i faci lui zile grele pentru ca o sa le ai tu... tine minte indiferenta doare cel mai tarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii oameni parca sunt nascuti sa sufere. Vrei sa faci parte din aceasta categorie? Daca nu atunci uita-l! Iti va fi probabil greu la inceput dar crede-ma ca e singura solutie!
Am inteles ca iesi deja cu altcineva, asta este un lucru bun. Pana la urma cui pe cui scoate si treptat te vei obisnui sa traiesti si fara el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alina dar ce vrei de fapt? cate episoade are telenovela ta? inteleg ca ai un prieten. ce vrei acum? tu vrei, tu doresti, tu te gandesti... da ceilalti sunt papusi? el a gresit, sai arati ce a pierdut... da ce esti tu? zana zorilor? sau ai plecat toapa si te-ai intors poama buna de peafara? si acum, hai sa demonstrezi. ce? lasa omul in pace si vaziti de strainul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel m ai urat lucru e sa te razbuni, nu merita efortul, ce nu te omoara te intareste asa ca mergi inainte, capul sus, ignora tot ce a fost

| ado a răspuns:

Buna! si eu sunt ca m in aceeasi situatie aproape dar eu zic parerea mea esti tanara incearca sa faci in asa fel sa ramaneti prieteni daca se poate daca nu tu continuati viata ta ca in ziua de astazi nu merita sa suferi pentru nimeni degeaba te zbati si incerci sa faci bine .incearca sa fi tare si ai sa vezi ca ai sa poti sa treci peste asta si sa iti gasesti pe cineva care te iubeste cu adevarat si te aprecieaza...