| Alynutzaaa a întrebat:

Am cam neglijat scoala.Mi-a placut sa invat si ma luptam mereu sa ajung printre primele locuri insa in generala, deoarece la liceu am lasat-o cam moale.Am urmat profilul filologie-istorie, insa visul meu era sa devin medic veterinar pentru simplu fapt ca iubesc animalele.Insa acum cand am ajuns in momentul in care trebuie sa decid ce e mai bine pentru viitorul meu, mi-am dat seama ca am slabe sanse sa fac fata cursurilor din cadrul medicinei veterinare.Pentru a lucra cu animalele exista si alte modalitatzi, de exemplu m`am gandit la facultatea de management, putant mai apoi deschide o afacere de genu : ferma de cai, salon de infrumusetare pentru animale etc. insa nu imi dau seama de gradul de dificultate al materiilor predate in timpul anilor de facultate.Ma poate indruma cineva? Credeti ca as putea face fata matematicii sau economiei predate in facultate avand in vedere profilul pe care l-am urmat? PS : Sunt dispusa sa invat, insa mi-e frica de posibilitatea in care nu as intelege ce trebuie sa invat, ceva de genul : chimia, unde fraze intregi par a fi scrise in chineza. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, nu trebuie sa pornrsti niciodata la drum cu indoiala ca nu vei reusi.Nici sa te sperie niste obstacole pe care nici macar nu le-ai vazut. Dupa liceu poti urma o postliceala de tehnician sau asistent veterinar.Gasesti pe google locatiile acestor postliceale si ce pasi trebuie urmati.

1 răspuns:
| Lazar_Karina_1992 a răspuns:

E frumoasa ca meserie dar nu-ti recomand sa o faci in Bucuresti. asta e corupta in ultimul hal si inveti ca prostul pentru nimic. dai spaga iei examenul, nu dai, mai greu