April
| April a întrebat:

Am citi intr-un ziar informatia precum ca un tanar dintr-un mare oras a reclamat la protectia consumatorului faptul ca a contactat o boala venerica intr-un salon de masaj erotic din orasul respectiv.Nu credeti, oare, ca o lege a prostitutiei ar ocroti sanatatea tinerilor nostri? Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Este mai bine sa lasam totul liber, dar sub control legal! Democratia in lume inseamna libertate prea mare si comunismul este ceva care nu poate fi realizat pe Pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrem legea, vrem legea dar e in defavoarea femeilor de acest gen din cauza impozitului marit la stat. Orice placere trebuie platita dublu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masaj erotic nu inseamna prostitutie!
Si nu are nici-o treaba cu legalizarea prostitutiei, cu care nu sunt de acord. O sa fie prost formulata acea lege si prost interpretata. Va incuraja la traficul de carne vie, sporirea mafiei pe teritoriul Romaniei.
Cine o sa verifice daca acele femei o fac de placere sau sunt obligate, amenintate? Cine verifica daca prostituatele au carnet de sanate? Cine le duce la doctor? Nimeni nu o sa verifice, nimeni nu asigura conditii. Nimeni nu le protejeaza. Iar o lege pentru. legalizarea prostitutiei nu duce decat la rapiri ale fetelor, sechestrari de persoane, tot ce e mai rau, pentru ca stim prea bine cum e politia. In Romania nu exista serviciu anti-mafia, serviciile secrete lucreaza doar la comanda presedintelui, interpolul nu are autoritate in Romania.

@Lora -gandeste-te ca si tu ai putea fii o victima a traficantilor. Nu ai idee cate fete sunt rapite din mari orase precum: Amsterdam, Barcelona, Paris si unele n-au fost gasite, iar cele gasite ori moarte, ori vor fi urmarite, iar in final ucise. Imi este indiferent, dar ma gandesc la fetele minore, femeile care stau singure fara protectie, femeile naive; care sunt tinte si apoi victime ale traficantilor.

In prezent lucrez la un proiect impotriva prostitutiei, prin care incercam sa prevenim si daca putem sa oprim traficul de persoane, droguri etc.
Pentru o lume mai sigura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wee58uy