| Inga22 a întrebat:

Am cunoscut un băiat și se comportă urât cu mine: mă jignește, mă face urâtă, proastă, spune că am o dantură urâtă etc și pe lângă asta, a început să mă lovească dacă vede că stau pe Facebook și dau like la poza vreunui bărbat sau dacă las vreun comentariu și am început să-mi fie frică de el. Eu sunt singură, m-a crescut bunica mea deoarece părinții mei au murit într-un accident feroviar când eu aveam 5 ani, iar de atunci am rămas în grija bunicii mele care acum este în vârstă și foarte bolnavă și eu sunt cea care are grijă de ea. Ea mi-a spus de la început că bărbatul acesta nu pare de încredere dar am zis că poate voi reuși să-l schimb, deși am auzit că a fost căsătorit și că a făcut închisoare pentru că a lovit-o pe fosta lui soție cu toporul... Toate problemele și violențele au început după 6 luni, când a început să o ia din nou cu băutura, în trecut fiind internat la dezalcoolizare, a reușit să se lase un an dar acum a început să bea iar când bea, parcă se transformă într-un animal; urlă, izbește farfuriile, sparge tot din casă iar eu obișnuiesc să fug la o vecină de-a mea căci îmi este foarte frică de el, mai ales că acum o săptămână a venit acasă beat și mi-a spus că dacă mă bate vreodată gândul să-i spun că vreau să mă despart de el, mă va omorî atât pe mine, cât și pe bunica mea și sunt extrem de îngrijorată și nu știu ce să fac. Nici la poliție nu m-am dus tot de frică să nu ne facă rău mie sau bunicii mele. Acum două zile, cât eu eram la serviciu (el este asistat social), a venit la bunica mea și a înjurat-o și i-a cerut o sută de lei iar ea, săraca, de frică i-a dat deși ea are pensie pe caz de boală doar 300 de lei și mi-e milă de ea pentru că este și foarte bolnavă cu inima și mă tem să nu se sperie la o fază din asta și să pățească ceva. Ce să fac?! La cine pot să apelez ca eu și bunica mea să fim liniștite? Prietena mea mi-a spus să merg la București și să iau legătura cu postul de televiziune Antena1 și să merg la Acces Direct. Ce sfat îmi dați?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"poate voi reuși să-l schimb, deși am auzit că a fost căsătorit și că a făcut închisoare pentru că a lovit-o pe fosta lui soție cu toporul... "
Hai sa intram in cusca leului, sa il invatam sa faca la litiera. Apoi strigam dupa ajutor pe TPU.
Nu zic ca iti meriti soarta, ci ca ai fost proasta, si trebuie sa tii minte asta, ca sa evoluezi.
Cat despre agresiv, il poti da si la politie, dar e foarte important SA ITI MENTII PLANGEREA. Ca vine ala acasa cu o floare si o ciocolata Laura, iar duduile ca tine uita de vanatai, si retrag plangerea, ca doar e barbatul lor.
Tu trebuie sa te desparti complet de tip, si sa anunti la politie fiecare tentativa de-a lui.
Si da, poti apela la televiziunile alea, daca simti ca pierzi controlul situatiei.
Dar nu uita ca ai fost proasta. Sa nu mai fii pe viitor. Barbatii problema nu se schimba niciodata, si nici o femeie nu ar trebui sa se lege la cap cu ei.

| Mosotti a răspuns:

Du-te la politie, altfel nu apuci tu la acces direct, stai cuminte, acolo nu ajunge chiar oricine, aleg ei cum vor.
Sau fa-ti un gagic mai bine facut si zi ca uite vrei cu el, dar asta nu te lasa, si se rezolva repede.

Dar ce dracu ai vazut la asta de te-ai luat cu el? Arata bine, asa-i? La figura ma refer.
Ca asa era de la inceput nasol, cum naiba tocmai pe el l-ai ales? Ca-s destui baieti foarte okey.
Chiar sunt curios, ce ti-a placut la el.

| alina2k18 a răspuns:

Troll laughing
în 4 Octombrie | Altcineva22 a întrebat:

Fetelor, dacă ați cunoaște un bărbat de care vă place, iar într-o seară, ați ieși împreună la o plimbare, la un suc etc. și el vă spune că vrea să faceți sex în mașină. Vi s-ar părea ceva ieșit din comun și ați refuza sau ați accepta asta?
laughing
Vrei la acces direct nebunaticule laughing