| only me a întrebat:

Am de facut un proiect la biologie despre "ceva"(din tot ce am invatat)... si vreau o idee mai interesanta, unica, despre ce as putea sa scriu. plante, animale si orice legat de bio dar particularizat. proiectul are o parte scrisa si una practica... deci va rog HELP!
funditahappy

2 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

Poti face un proiect despre clorofila. La partea scrisa poti lua de pe net tot ce are legatura cu clorofila, iar la partea practica te pot ajuta eu.Nu ai nevoie de prea multe lucruri si le poti arata colegilor cum sa extragi pigmentul verde din frunze.
Daca te hotarasti da-mi un mesaj pentru a te ajuta la partea practica.

| me a răspuns:

Scrie despre amiba-mi se pare interesanta. poti aduce imagini si multe altele. mie mi se pare unica pentru ca e destul de ignorata.
sper ca am ajutat