| Danihdd a întrebat:

Am de primit niste bani de la pay pal dar nu stiu cum se procedeaza, zice ca trebuie sa platesc compania de vanzare, e ciudat.Cum intra banii si cum îi ridic?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este un caz clasic de spalare bani negri si frauda internationala!
Nu te baga in asa eceva, ca ajungi in puscarie, pe viata!

Ce se intampla?
Banii din droguri si alte surse ilegale, sunt trimisi peste hotare in contul oamenilor naivi, care accepta sa-i primeasca in contul lor si sa trimita banii la alt cont bancar, dupa ce-si opresc ei 10% din suma respectiva.
Asta se cheama spalare de "bani negri", iar pedepasa este "puscaria".