| 27110012 a întrebat:

Am doua probleme la care vreau sa ma ajutati! Numerele425 si 367impartite la acelasi numar natural dau resturile 5 si respectiv 7.Aflati impartitorul. Aratati ca din 370 de elevi cel putin doi s-au nascut in aceeasi zi a anului. DAU FUNDA MARE SI NU E PENTRU TEMA LA SCOALA!

1 răspuns:
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

In 60 de minute: Acidul fosforic leaga calciul, magneziul si zincul la nivelul intestinului, iar metabolismul acestor minerale este accelerat si odata cu doza de zahar si indulcitori artificiali care este in corp va creste si nevoia de a urina.

Coca-Cola - ce se intampla cu corpul tau cand bei un singur pahar de colaTot acum intra in actiune si proprietatile diuretice ale cafeinei, de aceea ai nevoie sa mergi la toaleta sa urinezi. Toata cantitea de calciu, magneziu si zinc va fi eliminata impreuna cu sodiu si apa, in loc ca aceasta sa ajunga la oase.

Apoi, pe masura ce starea de euforie se mai diminueaza, nivelul glicemiei scade brusc. Poti sa te iriti usor si/sau sa cazi in apataie. Pana in acest moment ai eliminat toata apa care era continuta in Coca-Cola, dar nu inainte de a o amesteca cu nutrienti valorosi pe care corpul tau i-ar fi putut folosi pentru hidratare, pentru oase sau dinti.

Detalii aici > http://www.garbo.ro/......pului.html
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook