| lore_6302 a întrebat:

Am facut 18 ani si nu mai primesc pensia alimentara din partea tatalui.

eu imi continui liceul si as vrea sa mai primesc in continuare acesti bani, dar nu stiu cui sa ma adresez.

Răspuns Câştigător
| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, ai dreptul la pesie alimentara atata timp cat inca studiezi, chiar daca ia implinit deja 18 ani. Vei beneficia de pensie alimentara si daca vei alege sa urmezi o facultate. Adreseaza-te unui avocat. Pa

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Esti major si nu poti obtine pensie e deja momentul in care trebuie sa te descurci tu singur