| 94Lucifer94 a întrebat:

Am făcut un mic experiment cu Molecula Spiritului, să nu dau numele, pentru că citisem articole că te-ar vindeca spiritual de depresie și anxietate. L-am incercat in 2016 de la cineva care avea atunci și a fost pur și simplu o experiență mind blowing. Problema este că acum mă rupe instant de realitate, de parcă realitatea devine una spirituală, energetică, nu-ți mai simți trupul și ai impresia că ai murit, insă din păcate nu imi provoacă nici o viziune când inchid ochii (hyperspace). Am incercat cu mai mult, insă mi s-a făcut rău in sensul că bătăile inimii si pulsul, au scăzut foarte mult. Folosisem senzorul de la s9+ după ce am putut să mă mișc puțin și aveam cam 50 de bătăi pe minut. Cumva m-am lăsat și de prostia asta, nu-mi făcea nici o plăcere cele cateva minute in care mi se golea mintea de orice gand, in schimb se intensificau stările emoționale. Este posibil să nu funcționeze la mine sau de ce nu mai pot accesa acel hyperspace?

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Yoga nu te intereseaza? Am avut acus 15 ani probleme grave sufletești si m-a ajutat în mod pozitiv sa ma rup de realitate și să văd cu totul alt ochi lumea în care trăim.

| 94Lucifer94 explică (pentru gemeni6226):

Ar fi probabil o modalitate, am incercat doar meditația, de obicei intins in pat până adorm. Acum yoga chiar nu am incercat niciodată, dar merită încercat orice, înainte de a mă indrepta spre pastile.