| Dani211 a întrebat:

Am fost singur la Starbucks, așa cum făceam de obicei în fiecare dimineață. Mi-am comandat cafeaua și m-am așezat pe unul dintre scaunele lor să mă relaxez. Câteva momente mai târziu, când mi-am ridicat privirea de la băutură, am văzut un cuplu tânăr stând la coadă. Cei doi se sărutau pasional. Băiatul arăta ca un tocilar detestabil; era înalt și purta pantaloni largi. Fata era o blondă drăguță! Păreau de parcă ar fi în chinurile atracției sexuale pasionale unul față de celălalt, frecându-și trupurile și sărutându-se cu limba în fața tuturor. Eram absolut livid de o ură invidioasă. Când au părăsit magazinul, i-am urmat până la mașina lor și mi-am stropit cafeaua peste ei. Băiatul a țipat la mine și am fugit repede de frică. Am intrat în panică când m-am urcat în mașină și am plecat, tremurând de entuziasm alimentat de furie. Am condus până acasă și am petrecut trei ore în mașina mea încercând să-mi stăpânesc emoțiile tumultoase. Am simțit un mic sentiment de mulțumire răutăcioasă pentru că am făcut-o. I-am urât atât de mult. Chiar dacă i-am stropit cu cafeaua mea, el a fost totuși câștigătorul. El se ducea acasă pentru a face sex ceresc pasional cu frumoasa lui iubită, iar eu mă duceam acasă în camera mea singur pentru a dormi singur în patul meu singuratic. Nu m-am simțit atât de mizerabil și maltratat în viața mea. Am blestemat lumea pentru că m-a condamnat la o asemenea suferință.

15 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Priveste partea buna, macar erau un cuplu normal, daca erau doi barbati si ti se facea pofta?

| Violleta2022 a răspuns:

"Am blestemat lumea pentru că m-a condamnat la o asemenea suferință."

Nu te-a condamnat nimeni, ci tu singur ai ales sa fii singur si nefericit!
Nu te retine nimeni pe lumea asta sa iti cauti si sa-ti gasesti o fata, care sa te iubeasca si cu care sa fii fericit, decat tu insuti, care ai ales sa fii singur.
Nu mai cauta motive pe alaturi, cand motivul il stii foarte bine, esti chiar tu si comportamnetul tau probabil inadecvat, care respinge sau pune pe fuga fetele.

| Dani211 explică (pentru Violleta2022):

Tu mi-ai spus acum un an și ceva să nu mă combin cu o fată, pentru ca nu va merge!
Nu îmi spui tu ca sunt singur și trist!

| Dani211 explică (pentru Violleta2022):

Te urăsc îți doresc tot răul!

| Dani211 explică (pentru Violleta2022):

Să îți meargă totul în viață cum mi-a mers mie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dani211):

Nu te mai stresa tu de mine, ca eu chiar sunt foarte bine si fericita aici unde sunt si cu tot ce am realizat in viata.

Ai mare grija ce blestemi si ce doresti tu altora, ca totul se intoarce si blestemele cad pe tine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa e când ești tânăr... Invidios și cu minte puțină, mai cresti și trece

| relian a răspuns:

laughing e bine ce ai facut, dar nu pentru ca erai tu gelos, ori ce spui, mi se patre o chestie total deplasata sa te saruti libidinos in public, sa te freci de celalalt si alte rahaturi.
In public asa un pupat rapid, pe obraz pe gura, dar nu chestii de astea libidinoase, alea le faci acasa fara sa te vada nimeni.

Asa ca sincer ai procedat f bine, eu in locul tau as fi facut chestia aia acolo exact cand se lingeau sau ce faceau, dar as fi facut-o intentionat.
Nus arab, sau sa fi u impotriva cuplurilor, ori sa zic ca eu nu fac chestii de genul asta, dar le fac frate acasa in intimitate, nu ma ling cu una in vazu lumii.

Sincer nu ai de ce sa te simti mizerabil, din pct de vedere a ceai facut. Daca te simti naspa ca nu ai iubita si vezi pe altii ca au, aia e alta poveste, asta e viata, dar stai tu linistit ca nu-i chiar asa de roz precum iti imaginezi tu.

Tu iti imaginezi vai ala merge acasa, de fapt el este casitgatorul spui tu, nu ai de unde stii, nu stii tu ce stie ala sa faca, nu ai de unde sti ca tipa aia este buna la apt, ppoate ca e un dezastru la pat laughing poate ca ala sta cu ea ca si el o fi cam la fel, asa ca nu te mai amari singur laughing nu ai de ce.

Iti zic din experienta, cele mai multe femei frumoase is cam praf la capitolul asta pat laughing cel putin la mine asa or fost, am avut cateva frumoase, nu am ramas cu ele ca mai bine imi luam postere si ieseam mai bine laughing
Apoi o tipa trebuie sa te atraga, sa simti ceva cand o vezi, cand te vede, nu te gindi ca aia vai ce fericiti is si tu nu esti.Cine stie ce probleme au, opri cit de fericiti ori fi.

Asa orice barbat si femeie se simte la inceput cand se gudura unu pe linga altul, cand fierbe hormonii in ei, se exteriorizeaza, insa nu te gindii ca vai or fi deacu actori de fime por-no laughing

| VoidEternal a răspuns:

Nu mai inventați c@caturi.

| Lupică27 a răspuns (pentru VoidEternal):

Pai asa il baga si pe el cineva in seama.

| mODIN a răspuns:

Cel mai nobil si mai demn de respect lucru pe care-l poti face in viata e sa nu lasi frustrarile personale sa te transforme intr-o persoana care face altora rau. Inteleg de unde vine genul asta de invidie, dar doar imagineaza-ti:

1. Ce impact pozitiv ai putea sa ai daca ti-ai folosi altfel energia,
2. Cat de multumit de tine insuti ai fi daca, dupa cativa ani, te-ai uita in spate si ai vedea ca ai construit ceva in loc sa arunci cu cafea in straini pe strada.

Ia-o ca pe o scapare de moment, poti mai bine de atat!

| Dani211 explică (pentru mODIN):

De unde sti tu ca nu am facut nimic cu viața mea și nu am construit? Tu ști câte mi s-au întâmplat? Nu ști nimic!
Doar niște cuvinte din cărți, scapă cine poate atât am de spus.

Răspuns utilizator avertizat
| ILikeBlackCats a răspuns:

Trist. Nu, nu iti imagina ca eu chiar cred asa ceva

| andreiaurel232341 a răspuns:

Problema e la tine că ești singur și ai ajuns să ai atâta ură pe cei care pot fi cu femei frumoase.