| Thecurious a întrebat:

Am gasit acest comentariu interesant :"Multi zic ca Romania nu are viziune, ca nu avem un plan. Dar poate au altii un plan pentru noi? Ca de exemplu …desfiintare?! O praduiala in toata tara asta. Un haos si pentru salariati si pentru patroni. In partide toti se cearta. Biserica sufera atacuri de imagine grave.
Cat despre imigrantii din Marea Britanie…vor ramane acolo, vor face copii care nu vor mai vrea munci marginale, vor avea cetatenie, ajutoare sociale si sa vedem ce strategie vor adopta britanicii atunci. Intre timp Romania ori pica de tot ori renaste."
Sunteti de acord cu comentatorul?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să îți răspund începând de luni la asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt de acord cu comentatorul.
Dar poate au altii un plan pentru noi?
În mod sigur.
Ca de exemplu …desfiintare?!
Da, dar nu vor reuși, căci americanii au nevoie de noi aici.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu personal, da

| Thecurious explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Raspunde studenta la medicina.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Thecurious):

"Multi zic ca Romania nu are viziune, ca nu avem un plan. Dar poate au altii un plan pentru noi? Ca de exemplu …desfiintare?! O praduiala in toata tara asta. Un haos si pentru salariati si pentru patroni. In partide toti se cearta. Biserica sufera atacuri de imagine grave.

Cat despre imigrantii din Marea Britanie…vor ramane acolo, vor face copii care nu vor mai vrea munci marginale, vor avea cetatenie, ajutoare sociale si sa vedem ce strategie vor adopta britanicii atunci. Intre timp Romania ori pica de tot ori renaste."
Să analizez fiecare propoziție din punctul meu de vedere:
„Multi zic ca Romania nu are viziune, ca nu avem un plan. Dar poate au altii un plan pentru noi"
Da, poate devenim teritoriu al Ungariei sau ceva, sau alt/ă tipologie de plan/idee.
„Ca de exemplu …desfiintare?! O praduiala in toata tara asta. Un haos si pentru salariati si pentru patroni. In partide toti se cearta. Biserica sufera atacuri de imagine grave"
Biserica? După cum se observă, adică opinia mea este că politicienii sau cei care se ocupă cu bisericile-i fac o imagine „nașpa".
„Cat despre imigrantii din Marea Britanie…vor ramane acolo, vor face copii care nu vor mai vrea munci marginale, vor avea cetatenie, ajutoare sociale si sa vedem ce strategie vor adopta britanicii atunci. Intre timp Romania ori pica de tot ori renaste."
Omul ăsta a zis ce gândesc și eu, aici, așa că n-am ce să mai comentez.

| Thecurious explică (pentru Thecurious):

Nu trebuia sa iti stergi comentariul.
Voiam sa stii ca nu te-am uitat.