| syd2 a întrebat:

Va renaste oare Romania vreodata?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Greu de spus asta, nu cred ca voi apuca ziua aia, culmea e ca cand m-am nascut erau atatea sperante, atatia mortii care au murit pentru ca niste viermii sa distruga totul, Romania renaste mereu problema e ca renaste prea putin si ca multi ti au pierdut speranta in a crede in ceva

| lpavel a răspuns:

Sansele sunt aproape zero... sad

| anamariarot a răspuns:

Atât timp cât românul nu-și deschide mintea, nu-și lărgește orizonturile, nu. Nu vreau să fiu pesimistă, dar având în vedere toate condițiile mediului în care trăim, mă cam îndoiesc că s-ar întâmpla asta sau că generația noastră va prinde vreo schimbare în bine.

| Elena9328 a răspuns:

Bineînțeles. Schimbarea vine de la noi. Daca noi am ajuta și pe alții. Daca noi am fi mai buni. Daca noi am încerca să nu mai alegem toți felul de imbecili, doar pentru o punga de zahar. S-ar schimba multe. Însă toți se gândesc la ei însuși, nu și la cei din jurul lor. De aceea nu mai vedem acea schimbare, care ea, există.

| syd a răspuns:

Da