| Robert55888855888 a întrebat:

Am găsit un job pe olx după o zi am fost sunat si mi-a spus sa le trimit copie de pe buletin prin e-mail. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Procedura oficiala e urmatoarea:
1) Esti chemat la interviu.
2) Daca nu sunt hotariti, te vor chema ulterior in cazul angajarii.
3) Abia mai apoi duci actele necesare angajarii.
Ce vor cei ce te-au sunat e datele tale, CNP-ul, sau insasi copia. Ca sa se foloseasca de ele, si crede-ma ca nu o fac pe bani putini!
Daca erau interesati de angajarea ta, fii sigur ca erau mai interesati de persoana ta, de cum esti, de ce sti, de ce poti face.
Deci, e o chestie dubioasa, si eu zic sa stai deoparte.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-au ce face cu CI-ul

| Catalina990099 a răspuns:

Ideal ar fi sa nu trimiți. Se pot face multe cu o copie de buletin. Doar cand iti face contract duci tu copia dupa buletin care trebuie sa ramana in dosarul tau de angajat.