| Valentin_Vali_1998_1858 a întrebat:

Bună ziua, știe cineva cum pot să trimit o copie după actul de identitate (buletin) pe email?

11 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Poate contul asta e folosit de 2 persoane, tata si/sau fiul. Cineva chiar nu site. Oricum e de neacceptat in 2020, de asta toata lumea se mira.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Lucian4):

Sau poate pur si simplu nu a avut inspiratie pe moment.
Chestiile de genul se dau acum si la probele de BAC, insa reprezinta acele certificate separate. Diploma mea se numeste "certificat de competenta digitala". Din pacate nu prea exista varianta picarii lor, doar primesti un calificativ slab; de neacceptat, dupa cativa ani de Informatica si TIC.

| Lucian4 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Inspiratie? dar ce e literatura, e informatica(real), stii sau nu stii, 1 sau 0, pozitiv sau negativ ar trebui scris pe certificat. Da, nu poti fi competent digital cu calificare slaba

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii faci o poza... hai ca nu era asa de complicat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prin fișier atașat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai ii faci frumos o poza si trimiti prin email, doooh!

| anonimg a răspuns:

Faci poza la telefon, si poza o introduci in pc (daca nu te descurci sa folosesti email-ul din telefon).

Daca ti se cere ca sa scanezi cartea de identitate, atunci te duci in oras la un chiosc de thnoredactare computerizata. Ei iti vor scana cartea de identitate si ti-o vor da in format electronic (ca o poza pe calculator). In cazul acesta trebuie sa ai un stick la tine (sau ti-o poate trimite pe aplicatia whatsapp daca ai aceasta aplicatie instalata in telefon).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci poză cu telefonul și trimiți.

| aneliram a răspuns:

Cel mai simplu, faci poza buletinului, intri pe mail(poti sa intri si pe tel.), si trimiti poza la adresa respectiva.