| kkkk a întrebat:

Am incercat cu benzi depilatoare cu ceara sa imi iau parul de sub nas si nu vreti sa stiti ce a urmat.s-a inrosit foarte tare locul si mi-au iesit cosuri. Ce metoda/metode sa folosesc? funda sad

7 răspunsuri:
| SAMM0603 a răspuns:

Mie cand mi se irita pielea (picioare) tai un cartof feli dupa ce il curat si cu acea zeama de la felii dau pe locul afectat seara iar a doua zi dimineata dispare roseata. Cat despre cosuri, eu nu am, imi apare unul pe luna sau mai tarziu iar colegele mele cica pasta de dinti e buna pentru ca usuca cosurile.

| kkkk explică (pentru SAMM0603):

Si totusi, ce sa folosesc pentru inlaturarea parului de sub nas? sad

| SAMM0603 a răspuns (pentru kkkk):

Sincer, eu folosesc o crema. orice fel de crema poti folosi care intra repede in pielea, sa se intinda usor. Dau cu crema, si incep cu penseta sa smulg. Daca vad ca ma ustura, mai pun un bob de crema acolo si masez, iar smulg. Si gata, imi ia cam 2 minute. Mai ales ca dupa pielea se obisnuieste, ca la pensat si nici nu mai am nevoie de crema.

| kkkk explică (pentru SAMM0603):

Am incercat dar fara crema..firul de par nu e mare, dar e des si m-a durut de nu am mai putut..sa incerc cu crema. Sper sa fie asa cum zici tu sad

| valentinp02 a răspuns:

Mai intai dai cu crema de galbenele apoi inmoi parul in spuma de barbierit si apoi dai usor cu lama.

| kkkk explică (pentru valentinp02):

Nu vreau sa folosesc lama, nu stiu cica dupa aia o sa creasca mai tare firul de par si mai des..alta metoda? sad

| valentinp02 a răspuns (pentru kkkk):

Cu bigul.