| Raluciii_3242 a întrebat:

Am intrat in depresie.straight face Fostul prieten nu vrea sa ne impacam chiar daca inca maplace pentru ca e cu alta fata. Am inceput sa ma tai in in jurul venelor. Cum il pot recastigacrying IL IUBESC ENORM DE MULT!crying

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Ce rezolvi daca te tai? E o metoda de a te descarca dar eu stiu...
Nu te ajuta cu nimic sa-ti faci rau.

Pentru ca in situatii ca asta se gandeste cu mintea limpede.Cand nu ai mintea limpede faci multe nebunii
In primul rand...de ce v-ati despartit? Care e cauza? Daca el a pus punct inseamna ca asta si-a dorit, si nu mai e cale de intoarcere.Si de aici resemnatul, pentru ca dragostea cu forta nu se (re)face.Nu o sa il atragi iar prin plansete si implorari.Trebuie sa te pui pe picioare daca il vrei inapoi,si sa fii tu fata de dinainte,vesela,copila, frumoasa, care l-a atras.Nu trebuie sa asi suferinta sa te domine.
Stiu ca e greu, mai ales ca il vezi cu alta fata, dar gandeste-te ca in iubire e foarte greu de ajuns la fericire completa.Sunt extrem de multe obstacole de depasit, multa suferinta pentru dragostea aia adevarata care poate fi el sau nu. Iubirea cere sacrifcii, durere si mai ales RABDARE.Prin rabdare si credinta toate se rezolva.Ai sa vezi ca punandu-ti gandurile in ordine si incercand din rasputeri sa nu te mai agiti,sa gandesti pozitiv asupra viitorului prin prisma asta a rabdarii lucrurile se aranjaza de la sine. Daca tu stai complacandu-te in suferinta,si te inchizi cu lama intr-o camera cu doar o lampa aprinsa,si viata ta ramane acolo,pe loc

Poate el sa fie cu tipa aia,sa se sarute cu ea in fata ta, sa-ti zica(,)ca se insoara cu ea, dar speranta ta nu trebuie sa se spulbere.

Daca simti ca el e baiatul pe care il iubesti din tot sufletul pune-te pe picioare pentru el.Nu e plecat nicaieri,e in viata,il vezi, inca il poti avea. Bucura-te si bazeaza-te pe asta.
Bafta, si nu mai fii trista.Toate trec.

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Dragoste cu forta, nu se poate. Te rog sa nu te superi pe mine. Nu am nici un interes sa te supar, dardaca intr-adevar tear fi iubit, nu sar fi dus cu alta. Si daca se va impaca cu tine, tot te va insela si tot nu va ramane cu tine. Ca atare, tine coloana vertebrala dreapta, tine de demnitatea ta, de cinstea ta, si mergi inainte. Nu te uita inapoi. Tot timpul exista si va exista altul. Traieste clipa. Pa!

Răspuns utilizator avertizat
| alexutza003 a răspuns:

FEMEIE esti nebuna? nu are rost sa te distrugi pe tine pentru un baiat nu merita daca el a ales sa fie cu aceea fata si nu cu tine trebuie sa ii respecti decizia atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat vrei sa o vezi fericita pe aceea persoana chiaar daca asta inseamna ca aceea persoana este fericita cu altcineva, daca il vei face sa se intorca la tine se va intorce din obligatie ca sa nu te ranesti tu nu ca te iubeste

| oAnna a răspuns:

Il poti avea inapoi, nu e scris de mine dar CIteste cu atentie e un fel de truc psihologic, doarece oamenii au tendinta sa isi doreasca ce nu mai pot avea, iar aceasta devine ca o obsesie.
Citeste cu atentie!

Iata mesajul pe care trebuie sa-l scrii in text –

"Vreau sa-ti spun ca ai avut dreptate in legatura cu despartirea...cred ca avem nevoie cu
adevarat de o pauza. S-a intamplat ceva minunat de curand. banuiesc ca atunci cand lucrurile
se intampla pur si simplu, se intampla cu un motiv...Stii ce?" Mesajul poate suna incomplet, cu finalul "Stii ce?".
Dar asta este trucul aici...lasand mesajul incomplet vei trezi curiozitatea si el sau ea va vrea sa
stie restul mesajului. Sa nu fiti surprinsi daca suna imediat.
In acel moment va trebui sa fiti atenti...nu trebuie sa raspundeti imediat la telefon...este foarte
important sa-mi urmati sfatul din manual.

Acum sa va spun de ce va functiona asta. trimitand acest mesaj, faceti tot ceea ce i-ar putea
determina sa va doreasca din nou. Le spuneti in mod indirect –
"Nu mai am nevoie de tine" – Acest lucru i-ar deranja serios, avand in vedere ca le-ati spus ca
nu mai sunteti ai lor. Ceea ce va crea un sentiment de pierdere a ceva important in ei. Ii va
face sa va doreasca mai mult ca niciodata.
"Le spuneti ca a-ti trecut peste despartire" – Ii faceti sa se gandeasca la modul in care ati
trecut asa repede peste.
"Le spuneti ca despartirea nu v-a afectat prea mult" – Faptul ca nu v-a afectat, ii va afecta pe
ei...le va veni greu sa inteleaga ca ati trecut peste atat de repede.
"Spunandu-le ca s-a intamplat ceva minunat de curand in viata voastra s-ar putea teme ca
poate ati gasit deja pe altcineva" – Acest lucru le va declansa frica de a va fi pierdut...si in
acelasi timp teama de a fi gasit pe altcineva ii va impinge emotional sa afle mai multe. Urmatorul pas este foarte important.cititi cu atentie!
Acum veti vedea adevarata magie.vreau sa fiti foarte atenti aici... fata/baiatul care va evita,
efectiv va incepe sa implore atentia voastra incepand de acum...
Dupa ce ati trimis mesajul de mai sus.fostul sau fosta probabil ca va va suna sau va va
trimite un mesaj pentru a afla restul

In acest caz spuneti-le ca aveti ceva important sa-i spuneti si trebuie sa vorbiti la telefon –
ceea ce nu vor putea refuza pentru ca deja ii omoara curiozitatea de a cunoaste restul
mesajului.
Imediat ce sunteti la telefon. faceti o scurta conversatie si spuneti ca aveti ceva cu adevarat
important sa le spuneti...si apoi ezitati!
"Spuneti.Hmmm! Ei bine. Nu stiu cum sa spun asta.dar. banuiesc ca nu ar trebui sa-ti
spun...dar...si apoi taci. In acest moment probabil va va forta, insa ezitati putin mai mult si apoi spuneti.nu cred ca ar
trebui sa-ti spun acum. trebuie sa inchid! Si apoi inchideti! Atat! Nici mai mult nici mai

putin!"
Nu lungiti momentul, spuneti lucrurile astea pe scurt si apoi inchideti.
Acum...stiti ce ati facut? Ei bine surpriza!
Daca inainte era doar curios, acum arde de dorinta sa afle ce ati vrut sa le spuneti Le va fi greu sa se relaxeze si sa treaca peste faptul ca ati avut ceva sa le spuneti insa nu ati
spus-o.de ce ar functiona asta? Ei bine, oamenii au tendinta sa-si doreasca ce nu pot

avea.iar acea dorinta se poate transforma intr-o obsesie o data cu timpul.
Sunt sigur ca esti extrem de entuziasmat/a pana acum!
Dar asteapta. trebuie sa te avertizez.
Acest truc va functiona surprinzator de bine, dar...
Folosindu-l nu inseamna ca lucururile vor fi normale de acum. Trebuie sa urmezi cu strictete
sfaturile din manual pentru a sti ce sa faci in continuare. Crede-ma! Asta e o zona in care nu
vrei sa te joci.
Va prezentam ce contine manualul "Arta Impacarii"

Un secret absolut pentru a intelege cum functioneaza mintea ta, ceea ce te va ajuta sa scapi de acei "demoni interiori" care au cauzat atata durere emotionala. Acum poti decide exact ce vrei sa faci!
O modalitate puternica de a scapa de durerea despartirii in cateva minute. Aceasta este o
metoda pas cu pas de a iesi din orice stare depresiva indiferent cat de intensa e!
O simpla schimbare de mentalitate care iti va oferi din nou controlul si.va schimba situatia
dureroasa intr-o aventura palpitanta care va deveni din ce in ce mai placuta!

Ai fost parasita? Descopera un secret socant dupa care multi barbati tanjesc si pe care multe femei nu il stiu. Faceti acest lucru corect si niciun barbat nu va mai indrazni sa va paraseasca niciodata.
O greseala fatala pe care o faceti cu fosta/fostul. Aceasta va spulbera in totalitate sansele de
impacare. Trebuie sa elimini aceasta capcana pana nu e prea tarziu! Se intalneste cu altcineva? Am o reteta sigura pe care o poti folosi, pentru a forta
subconstientul fostului sau fostei pentru ca acesta/aceasta sa se simta atras de tine. Vei fi uimit
de cat de eficienta este.
O abordare fantastica pentru a intelege ce gandesc fostii. Cum sa afli in sfarsit de ce ai fost
parasit...imediat ce vei afla asta, impacarea va decurge fara eforturi!

Un ingredient secret pe care fiecare barbat si fiecare femeie il cauta in partenerii lor.e ceva ce cu totii isi doresc cu disperare, sau altfel va va parasi mai devreme sau mai tarziu. Acesta este secretul primordial de a va tine partenerul lipit de voi.
O tehnica nebunesc de eficienta, care inconstient va atrage fostii.nu fiti surprinsi daca
acestia va urmaresc pretutindeni dupa ce aplicati aceasta tehnica.
Un concept extrem de avansat care va face ca fostii sa va sune.referitor la cat de grea a fost
despartirea. acest secret are o rata de succes de 99%!
Un truc mental puternic si fatal – faceti doar asta si e garantat ca fostii se vor intoarce la voi
imediat (acesta e un secret pe care nimeni nu-l va imparti cu voi vreodata!)
Un mod de a vorbi care va determina fostii sa devina nebuni de curiosi aproape instantaneu
(acesta este secretul din spatele impacarii.)

Cum sa opriti o despartire inainte sa se intample? Singurul lucru pe care trebuie sa-l faceti
pentru a va forta partenerii sa simta o atractie covarsitoare fata de dvs. Nu vor vrea nimic
altceva!

O simpla fraza ce va face ca fostii sa se tarasca inapoi in bratele voastre aproape
imediat. determinati-i sa simta Atractie instanta din nou! Aceasta este o idee pe care
nu va puteti permite sa o pierdeti indiferent de cost.
Un mod secret de a "intoarce roata" si face ca fostii sa se simta respinsi, chiar daca ei au fost
cei care v-au respins.
Sa nu uiti sa imi spui cum a mers!

| IamTitanum a răspuns:

Si eu eram foarte suparata din anumite motive si mi-am revint.M-am intalnit cu cei mai buni prieteni am vorbit despre situatie si m-au ajutat.Si nu trebuie sa te tai si daca,, prietenul'' nu vrea sa va impacati nu te merita