| cineva_6045 a întrebat:

am un prieten de o luna si am inceput sa tin la el, dar acum fostul meu prieten mi-a spus ca vrea sa ne impacam

ce sa fac? tin si acesta dar si la fostul

un sfat ceva va rog

6 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Pfoai
stiu sentimentul
nu mi s-a int
dar pot sa il simthappy
pai
stai cu acesta
nu degeaba te-ai dest de fostul
nu se merita
apoy vei regreta:*
numai pastra legatura cu fostul evital

| EUSIATIT a răspuns:

Nu esti sigura de sentimente. pune ti ordine in ginduri si nu te uita in urma. te va considera. de 2 lei si ti va face mereu asa. isi va bate joc de tine cind va vrea el.

| andreii2 a răspuns:

Poi din ce motiv te-ai despartit de primul? daca el a vrut sa va despartiti ...Probabil se va intampla la fel dupa o anumita perioada.
Daca as fi in locul tau, cred ca as continua cu actualul prieten daca merge bine...

| StropiDeDor a răspuns:

E urat sentimentul, il stiu. pot sa bag mana in foc ca fostul te vrea din nou pentru ca tu acum esti cu altcineva. e sentinmentul ala de "ce a a avut si ce a pierdut". te regreta, dar daca ai fost sigura de motivul despartirii, atunci mergi inainte.lasa trecutul in urma si da o sansa actualului. poate merita mai mult decat fostul!:*

| Anabel a răspuns:

Off. stiu cum e. dar in orice caz nu se meerita sa te intorci la el. dai o sansa actualului, si stii de ce? pentru ca ai zis ca tii la el, si ai sa ajungi sa il iubesti nebuneste, asta daca petreceti timp impreuna smug, stii tu, filme, clatite, stele, si toate celelalte. cat despre celalat e doar orgoliul ca nu te mai are!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai gandeste-te bine inainte sa i-ei decizia.Cantareste bine calitatile si defectele lor. Dar mai ales gandeste-te de ce te-ai despartit de fostul`, caci daca iti zice ca s-a schimbat, slabe sanse.Nimeni nu se schimba doar in cazul in care vrea sa obtina cevawinking