| toma007 a întrebat:

Am nevoie de o scuza pentru prietena mea ca sa poata iesi cu mine pentru ca nu o lasa parintii ei.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa le spuna parintilor ca te-ai terminat in ea, dar ai facut rost de pilula de a doua zi, si va intalniti ca sa i-o dai.

| Plato a răspuns:

Avem "relatii" dar nu ne lasa parintii afara din casa. laughing
Respect, un nou nivel de ridicol si mizerie.

| deeeaqq a răspuns:

Scuza aia basic "mă duc la o prietenă" / "ies în oraș cu niște prietene"

| QElenaBoghiu a răspuns:

Off, adolescențiiwinking
Eu a-și prefera să mă duc la părinții iei și să îmi de a acordul de a invita _o în oraș pentru câteva ore.
Dacă și tu ai fi părinte, nu ți ar plăcea ca copil ul tău sa te fi mințit, sau sa îți ascundă ceva.
Asumati-va.

| Delilahhh a răspuns:

Eu cred ca relatia dintre parinte si copil trebuie sa fie bazata pe incredere. Parintii trebuie sa nu fie incuiati iar copiii sa ii priveasca ca pe niste prieteni.

Am fost intotdeauna sincera cu parintii mei, ei nu au fost stricti dar daca mi-au interzis ceva vreodata au stiut ei de ce si au avut dreptate.

Daca va trebuie scuze, va gasiti singuri cu siguranta. Va sfatuiesc oricum sa fiti sinceri. Asa invatati sa fiti oameni mari asumati, mai tarziu happy. Cu sinceritatea deschizi mai multe usi.