| Clorox a întrebat:

Am nevoie de putin sprijin, ma simt abatut si nu stiu ce sa fac.
Peste doua saptamani muncesc la un restaurant pe timp de vara, problema este ca nu stiu daca o sa ma descurc, ma gandesc doar la rele... Fizic sunt capabil dar psihic stau foarte prost, nu-mi place sa ma ia nimeni peste picior, acolo o sa muncesc cu oameni mari si nu vreau sa-si bata joc de mine.
Chiar nu stiu ce sa fac, parca nu as mai merge...

7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Oricine e in stare de multe dar odata ce isi pune singur limitari e ca si cum si-ar amputa singur un membru. Cel mai mare si mai garantat esec = Sa nu te apuci de ceva de frica esecului.

| Clorox explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Inca ma gandesc ce sa fac... Ai dreptate, inca ma motivez ca sa prind curaj!

| GoldenZenith a răspuns:

Sunt convinsa ca o sa faci fata cu brio!
Ia toata treaba ca pe o provocare pe care sa reusesti sa o duci pana la capat. Nu poate fi atat de rau. plus ca, statistic vorbind, 90% din chestiile negative care ne trec noua prin cap, nu se intampla niciodata. Poate o sa fie mult mai bine decat te astepti si te demoralizezi singur degeaba happy

| Clorox explică (pentru GoldenZenith):

Mersi... Dar tot imi fac griji, astept sa ajung acolo si o sa ma intaresc happy

| GoldenZenith a răspuns (pentru Clorox):

Succes!

| Clorox explică (pentru GoldenZenith):

Multumesc!

| Teffan a răspuns:

Daca esti timid,nu te duce undeva unde nu te simti confortabil.
Nu trebuie sa te chinui,stii,doar ca sa faci niste hartii.

Hartiile alea,fa-le,dar lucrand intr-un loc unde te simti confortabil,in cazul tau, undeva unde nu sunt foarte multi oameni, daca iti e de ochii lor.

Daca iti e frica foarte tare de bataia de joc a colegilor...
Nu cred ca si-ar bate joc de tine, stiind ca esti la inceput, esti si mai mic, si stiu si ei cum a fost atunci cand erau la inceput.Asta daca sunt oameni ca lumea.
Pentru ca mai sunt si nenorociti.