| IoanaIonuca a întrebat:

Am niste zile cand mananc o gramada, mai ales sambata cand nu am mare activitate si o si ajut pe mami la bucatarie laughing Cum as putea sa ma abtin si sa nu mai mananc asa mult? Stiu ca e doar o zi, dar ma gandesc ca in timp tot se va pune mai ales daca se intampla in fiecare saptamana si nu prea fac sport.

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Incearca sa-ti impui sa nu gusti inainte de a fi gata mancarea sau poti sa -ti gasesti si alte activitati care sa-ti distraga atentia de la mancatul excesiv.Ii poti spune mamei intentile tale atunci cand o ajuti, astfel te poate opri daca mananci peste o anumita limita. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat