| Ildiz a întrebat:

Am o frica mare pentru trenuri. se poate numi "fobie"? Cand trec pe langa cai ferate, cand aud sunetul trenului, cand vad un tren. mi se inmoaie picioarele si simt ca imi cade ceru in cap. straight face de ce oare?!

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu am mai auzit de fobia ta pana acum...Adevarul e ca si pe mine ma apuca o neliniste cand merg pe calea ferata,ma stresez, si de-aia evit.

Asta este, nu e ceva care sa-ti afecteze viata.Mergi mai departe cu micutul asta defect, si poate ca in timp iti vei infrange teama. Daca nu, e doar o particularitate a tahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai fobie. E o problema psihica. Se poate rezolva prin terapie.