| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare care ma macina foarte mult la care vreau raspunsuri serioase, nu vreau tot felul de putoi si piztii, care nu se mai suporta, sa vina sa zica tot felul deprostii.Toata lumea spune ca este criza mondiala, ca multi mor de foame, pensiile nu mai sunt date la timp, salariile la fel, multi sunt da-ti afara de la serviciu si toate astea din lipsa banilor.Intrebarea mea vine acum, Daca nu sunt bani destui, de ce nu se pot fabrica altii? Adica sa se tipareasca din ce in ce mai multi bani, care sa fie de ajuns pentru salariati, pentru pensionarii, sa se plateasca toate datoriile pe care le avem, etc...Este cineva capabil sa imi explice, de ce nu se poate face asta?

Multumesc!

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Buna intrebare... vreau si eu sa stiu!

| Vizitiul a răspuns:

Am trait s-o aud si pe asta rolling on the floor...

| User a răspuns:

Deoalețe nu sunt bani pentlu haltiile si tusul cu cale s-al fațe alți bani. Cliza male... male de tot.

| Narfundo a răspuns:

Mah...nu este intocmai cum crezi.Ma mai gandeam si eu asa cand eram mai mic...ha ce usor ar filaughing in cazul asta ne-am imbogatii cu totii.Gandestete putinwinking

| Hmmmm a răspuns:

Asta e o gandire de clasa a 3a, a unui copilas care nu are bani sa isi cumpere ciocolata.
daca nu ma insel bancile trebuie sa fie capabile sa iti schimbe orice suma de bani in aur. o banca nu poate sa aiba mai multi bani decat aurul pe care il detine.
acum, daca zici ca nu esti un pustan de clasa a3a trage tu concluzia si raspunde-ti singur la intrebare.

| Hmmmm a răspuns:

MonyKutza-draguta mea, data viitoare te rog frumos sa pui si sursa de unde ai dat copy paste. daca te mai prind ca faci asta o sa te raportez, ok?
asta e nesimtire! cer prea mult daca cer sa fiu respectata? o, nu! doamne fereste! nu eu, ci munca mea!

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Ar creste inflatia.de aia.

Răspuns utilizator avertizat
| MonyKutza_2917 a răspuns:

Bancile trebuie sa fie capabile sa iti schimbe orice suma de bani in aur. o banca nu poate sa aiba mai multi bani decat aurul pe care il detine.
Banii sunt tot timpul in fabricatie stai linistit. Dar Romania are o datorie uriasa la Uniunea Europeana, iar cei din guver isi bat joc de noi si ne dau salarii mai mici, ca sa plateasca datoria. DEAIA E CRIZA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, inca nici un raspuns folositor.