| amaranth a întrebat:

Cum postul Pastelui a inceput pe 7 martie, si trebuie tinut 40 de zile. daca nu am tinut pana acum, il mai pot tine de acum incolo? [23.]

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Postul in sine nu este ceea ce bagi in gura ci ceea ce spui cu gura
asa ca atunci cand ai timp dedica o zi anume sau chiar doua in saptamana si te roaga
acum fiind postul Pastelui dedica ziua de miercurea si vinerea pentru a posti
primul pas schimba poza la avatar iar dupa post poti sa o pui la loc

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Da,poti.
eu,de exemplu, tin ultima saptamana si ma impartasesc

| elena_3173 a răspuns:

Buna!
Da poti tine de acum incolo. Nu vad de ce ar fi vreo problema! Cui crezi ca ii pasa(in afara doar de preot in cazul in care te vei spovedi) ca ai tinut sau nu post pana acum sau tii doar de acum incolo?

| amaranth explică:

Pe mine una, nu ma intereseaza de ce crede popa sau ceilalti. Ce fac, fac pentru mine, nu fac pentru ochii lumii.
Si de accea vroiam sa stiu, daca pot sa tin de acum incolo.