| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Am o întrebare pentru cei care fac parte din „MGTOW".
Ce părere aveți despre cei care au întemeiat o familie sau au o relație care a durat destul de mult?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Au avut noroc iar noi ghinion, in continuare femeile sunt de vina ca sunt rele iar noi sfinti, nu vedem in ele doar obiecte sexuale, nu suntem obsedati sexuali

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sper ca esti sarcastic

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur ca da

| RAY a răspuns:

O intrebare, cei care sunt singuri sunt automat MGTOW?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Nu cred.
Adică eu nu consider că ar fi.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Si eu cateodata ma regasesc in comunitatea lor, nu spun ca nu au si ei o parte de adevar dar totul u limita

| Hammurabi a răspuns:

E mai complicat de înțeles ce înseamnă MGTOW de fapt.
Oamenii au făcut o alegere vis-a-vis de relația lor cu femeile și își văd de treaba lor. Nu-i interesează nici să-și impună ideile, nici să fie și alții de acord cu ei. E doar o alegere.
Noi putem să o considerăm oricum.
Pentru că nu contează.
Trăim vieți diferite.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

E exact ce ti-am spus mai de mult "va veni o vreme in care oamenii vor uita ce inseamna sa fi om in adevaratul sens al cuvantului" profetiile se adeveresc, tu de ce crezi ca oamenii sunt reci si copilaria nu mai e copilarie.

| Dalmore a răspuns:

De ce conteaza parerile lor despre subiectul asta? laughing

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Dalmore):

Nu știu de pe unde am mai scos și întrebarea asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac parte din "mgtow".

Pai man going their own way, nu are nici o legatura cu relatiile/familiile, ci cu ce vrea fiecare farã sa le pese de ce zic altii/ fac altii/ de normele societatii in general.
Sa faca ce ii face pe fiecare fericiti pe termen lung.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Știu, dar eram curioasă ce părere au despre bărbații care nu fac parte din MGTOW.

| Arrakis a răspuns:

Ai vazut si tu intrebarea aia cu multe raspunsuri de la Hammurabi si sperai sa strangi si tu atatea?
Daca citeai tot ce se discuta acolo ai fi inteles direct ca MGTOW don't care despre ce fac altii cu vietile lor, tocmai pentru ca ei au vietile lor si nu-i intereseaza de capra vecinului. Ei nu cauta nicio integrare/adaptare fortata in societate. Faptul ca nu aproba astfel de lucruri nu conteaza pentru ceilalti, conteaza numai ce considera ei insisi din experienta.