| Ciprian Ionut a întrebat:

Am o intrebare pentru toti utilizatorii TPU.ro. Voi inca nu stiti sa folositi functia search ( cauta ) inainte de a posta o intrebare? Ganditi-va ca poate cineva deja a pus intrebarea pe care tu tocmai incerci sa o scrii. Si mai ganditi-va ca poate raspunsul pe care il cautati este deja aici, nefiind nevoie sa mai asteptati. Sunt moderator de cateva ore... dar va spun sincer ca deja m-am scarbit straight face. Mai intai cautati, va rog mult, e mult mai simplu asa. In modul asta nu o sa mai apara pe site discutii de genul " Intrebarea mea de ce nu a fost acceptata? ". Raspunsul este foarte simplu : moderatorii au vazut aceeasi intrebare pusa cu 3 minute inainte sa vii tu si sa o postezi, si au considerat ca nu este necesar ca sa accepte si aceasta intrebare. Cel putin acum ma uitam la faza cu hi5-ul, ca nu merge flash-ul. Doamne oameni buni, am facut scurta la degetul aratator din cauza acestei intrebari, ma refer, de cate ori a fost pusa :O. Era destul sa scrieti la search hi5 flash, asa cum am facut eu. Inca odata va rog, folositi functia search inainte de a posta o intrebare care deja a fost postata

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Offf, moderator de cateva ore si deja esti rapus.Nu e de tine, asta e.happy
Si ...ca sa iti raspund la intrebare...NU,nu stiu sa folosesc optiunea "search" si nici nu vreau sa invat. Daca vreau sa intreb ceva, intreb, pentru ca pana la urma pentru asta este site-ul asta.
Draga moderator de cateva ore...

7 răspunsuri:
| User a răspuns:

Ce esti? Moderator? Tu? Du-teee maaa...

| Ciprian Ionut explică:

@paul27, nu am vrut sa fiu, nu am cerut, dar da sunt moderator si le multumesc celor de aici ca mi-au acordat aceasta onoare
@Lora si eu sunt direct, nu am repetat aceasta postare. Daca tu o gasesti... arata-ne si noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place sa constat ca unii oameni sint extrem de rigizi, de critici cu cei pe care nu-i suporta si sint cit se poate de flexibili, ingaduitori cu ceilalti. Asta se numeste ca nu sint impartiali, deci nu te poti baza pe parerile si sinceritatea lor. Lucru constatat si verificate de nenumarate ori din pacate. Si ca sa-ti raspund, folosesc functia de cautare, desi sint nemultumit pentru ca nu iti ofera posibilitatea sa faci cautarea dupa anumite criterii, in asa fel incit sa primesti un numar mai mic de rezultate si sa nu pierzi vremea citind un pomelnic de raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc aceasta functie, dar nu ma satisface ce gasesc, de accea consider ca as vrea sa imi explice cineva mai pe intelesul meuwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si tu un searchwinking
Ma uit la intrebari si observ ca zilnic, se repeta o intrebare de cel putin 10 ori pe zi! Chiar asa de greu este sa dai un "cauta"? De cate ori ai dat "search" sa vezi daca intrebarea ta a mai fost postata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz... uite link;)
http://www.TPU.ro/......a-de-greu/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traiti, dom' moderator!