| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani, sunt clasa a 9-a si am o problema care ma macina de ceva timp, nu ma pot concentra cand imi fac temele. Vin de la scoala de obicei la ora 15 ( la 14:00 se termina orele si dureaza o ora aproximativ sa ajung acasa ), mananc, ma schimb, mai fac ceva timp de 10 min ca sa nu trec direct la teme si apoi vine timpul de teme. Ma apuc, si nu pot sa stau focusat macar o ora chiar daca stiu sa fac tema respectiva.Imi poate da cineva ponturi?

Răspuns Câştigător
| Credinoameni a răspuns:

Atunci cand vii de la scoala, dupa ce te schimbi si mananci, dormi o ora.Sau dormi in autobuz in drum spre casa.