| AlexandraBrb a întrebat:

Am o mare problema: nu stiu cum sa comunic cu oamenii. Adică, atunci cand stau langa cineva sau vorbesc cu cineva eu nu stiu ce sa zic. Eu mereu am fost mai rece si mai distanta. Eu mereu cand stau cu un grup ma simt pe dinafară pentru ca eu nu stiu nici o data ce sa spun. Si sa imi fac prieteni noi, nici nu mai spun. Daca o persoana sau mai multe stau langa mine nu pot sa ma duc sa ii zic hai sa fim prietene, ca doar nu am 5 ani. Si daca e un grup, incep sa rada de tine orice ai spune pentru asa sunt copii din zilele noastre. Cum as putea sa intru in vorbă cu cineva, sau cum sa fac sa fiu eu, cea vorbareata nu cea care nu poate sa spună nimic pentru ca nu stie ce?

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Fii naturală. Nu e ceva atât de rău că ești așa, trebuie să găsești persoane cu care să te simți bine și atunci totul va veni de la sine. Nu încerca să te forțezi să fii altcumva că mi se pare aiurea genul ăla de persoane try too hard...În sinea mea îmi zic "săracu" când văd asemenea om. Nu zic să nu încerci deloc, dar să nu o dai în extreme.