| ioanaveve a întrebat:

Am o 'mica' problema cu laptopul. De 2 saptamani nu mai functioneaza tastatura acestuia. Am incercat cu restart de zeci de ori. La inceput mergea, dar dupa cateva zile nici cu restart nu mai pot face nimic. Partea proasta este ca am si parola la el, deci nu pot intra sub nici o forma! Care ar fi cauzele si ce pot face? M-am gandit sa cumpar o tastatura externa, poate merge cea cu cablu, insa ma macina starea lui actuala si nu stiu ce sa ii fac!

2 răspunsuri:
| wol a răspuns:

Tastatura de laptop se poate schimba relativ usor si nu este foarte scumpa, dar ar fi bine sa verifici (sau sa rogi pe cineva care se pricepe cat de cat) panglica de sub tastatura cea de la tastatura la placa de baza, poate nu a fost bine pusa sau s-a oxidat contactul

| ady01_7430 a răspuns:

Poti sa o schimbi sau sa iei o tastatura prin USB Da nu cred ca laptopul ar avea ceva