| VladMarian77 a întrebat:

Salut, vreau sa reinstalez windows-ul dar dupa ce ii dau restart la pc si incepe sa se deschida windows-ul nu mai functioneaza tastatura. Am un Logitech k400r wirelles dar am incercat si cu una cu fir si nimic. Inainte sa fac actiunea asta cand umblam pur si simplu pe el mergea tastatura dar acum nimic. Si nu e stricată sau ceva pentru ca la inceput pot intra in BIOS cu F12 si F9

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Cauta o tastatura pe usb sau una pe PS2, nu una wireless. Wireless-ul (chiar si usb-ul) cel mai probabil n-o sa-ti mearga in functie de modelul placii de baza sau daca ai din bios oprita setarea respectiva.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Instalarea fă-o cu tastatura clasică și apoi incerci să introduci pe cea wirelles

| BobocelMihai a răspuns:

Incearca decat cu o tastatura PS2 stii aia cu mufa rotunda. USB nu functioneaza intotdeauna.