| AlinutzaRouz a întrebat:

Am o mica problema sunt antitalent la dans si peste 2 saptamani e balul bobocilor. Eu vreau sa merg. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Roaga-l pe tatal tau sa te invete cateva dansuri clasice, iar daca este vorba de dansurile ritmice moderne, majoritatea se danseaza de unul singur in fata partenerului. Nu trebuie sa te jenezi, fiecare a inceput dansul, cu un prim pas si pe urma se dezvolta atat gustul, cat si capacitatea de a prinde melodii noi si pasi noi. Oricum eu iti doresc mult succes si sa fii fericita, chiar daca nu stii sa dansezi asa de bine, mai ai timpul necesar sa inveti, viata intreaga.

2 răspunsuri:
| Artemiss a răspuns:

Nu stii sa dansezi? nici eubig grin... dar pot sa iti dau un sfat...cauta pe youtube diferite stiluri de dans, si incearca sa imiti pasii alora...in casa singurica...si pe tocuri ca asa se cere la balbig grin...ai incredere in tine si cel mai important nu te subestima...stii sa dansezi, nu e mare filozofie...succes:*

| Kynext a răspuns:

Nu mai zi ca esti antitalenthee hee...schimbati atitudinea, altfel nu rezolvi nimic... iar pe ringul de dans, fi tu insuti... daca ajungi sa te simti bine cand dansezi mai e un pas pana la un dans "perfect"(nu prea ai cum sa ajungi la perfectiune da mnohlaughing)... 2-3 pasi invatati acasa ar fi foarte folositoritongue.baftawinking