| AngelSchroder98 a întrebat:

Am o poveste mare, va rog sa nu radeti, cred ca unii din noi au trecut prin asta sau poate sa se intample oricui, in primul rand ma scuzati gramatical nu sunt roman dar acum locuiesc in Ro. Povestea incepe asa intr-o zi am fost la o cafenea si era o fata simpatica, prima vedere cu ea a fost ok am inceput sa merg mai des si sa incerc sa comunic cu ea, pana la urma am iesit afara din local dupa ea, ea avea pauza de tigara si am spus ca este un moment bun, mi-am aprins tigara si am inceput sa vorbesc cu ea dar ea mi-a pus o intrebare de unde sunt si i-am raspuns. Ea a inteles, de atunci tot frecventez localul m-am imprietenit cu colegii ei, i-am cerut ajutorul ei, aveam un proiect in orasul unde sta ea, ea face naveta si da i-am cerut ajutorul, sa imi gaseasca chirie, eram foarte serios si i-am spus iti ofer bani pentru ajutorul tau, ea a facut o fata asa wtf, ok atunci iti ofer doua tablouri facute de mine. Mentionez sunt artist dizainer si ea nu a spus nimic, pana la urma i-am dus acel tablou si un bilet in care acolo scria tot ce simteam pentru ea, pana la urma ea tot se uita la mine, tot era fericita cand eram prin preajma ei, dar casa vezi a luat aere ceva gen cine sunt eu...era foarte diferenta mi-a zis are prieten si i-am spus nu este nici o problema, dar nu m-ai ajutat cu chiria, ea se uita zambind la mine, de parca eu glumeam cu ea. Eram foarte serios ea era gen aroganta si nesuferita cam asa imi dadea impresia, i-am gasit contul de Instagram si Facebook dar pe Facebook mi-a sters cererea si pe Instagram m-a blocat si nu am gresit cu nimic. Am intalnit-o tot in localul acela, i-am spus de ce m-ai blocat si ea mi-a spus am prieten, ok ai prieten si? I-am spus nu asta te-am intrebat! Te-am intrebat daca ma poti ajuta cu asta, mi-am gasit totusi pe altcineva care sa ma poata ajuta cu chiria sa imi gaseasca o camera pentru 3 zile, i-am spus eu ei ea era tot ceva gen hmmm a da si am inteles cam astea erau vorbele ei. Eu am fost atent cu ea, i-am vorbit frumos, am incercat sa fiu un om cu bun simt si tipa imi spune tot timpul am prieten si imi da aroganta, dar sunt zile cand imi da impresia ca ma place gen, se uita la mine, este vesela, se aproprie de mine, vorbeste cu prietena ei despre mine ceva gen. Cam asta este povestea, ce parere aveti?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic așa.
Cea mai mare și importantă întrebare este aceasta, nu numai pentru tine, ci pentru fiecare om, în fiecare moment.
Ce vrei?
Lasă ce a fost, cu tabloul și cu altele, tempi pasati.
A spus ea că are un prieten.
Un prieten în Românie se traduce așa.
Fac sex cu unul. Ei și?
Cineva care vrea mai mult, se căsătorește.
Are prieten? Adică sex maker? Ei și?
Pe tine te poate avea ca prieten de suflet, ceea ce înseamnă mult mai mult ca un prieten de sex.
Așa că dta o vrei, așa presupun eu.
Eu ți-o dau, că nu-i-a mea.
Dta mergi pe la la nacafeaua aia iar și iar, dar fără să însiști.
Laă-o să fie cât de arogantă dorește ea.
Oricât de arogantă ar fi, ea nu are ce ai tu ca bărbat între picioare.
Și fii politicos, fă-o să râdă. Fă pe prostu, să râdă de tine.
Și mergi și azi și mâine și poimâine.
Și vine o zi în care se ceartă cu prietenul, e i-ne-vi-ta-bil.
Și când se ceartă cu el, ea simte că nu o mai iubește nimeni.
Atunci ea are nevoie de un prieten de suflet ca dta.
Atunci tu o mângâi, dar foarte delicat, fără să insiști și o consolezi.
Apoi ea se întoarce la prietenul ei.
Și iar se ceartă cu el.
Și vine ea înapoi la tine, și tu o mângâi din nou și o consolezi.
Și ea se întoarce din nou la prietenul ei.
Și iar se ceartă.
Acum după a treia tură, ea își dă seama că tu o tratezi ca un om, că tu o iubești dezinteresat, cu toate că nu ai nici o șansă, și începe să te vadă cu alți ochi.
De acum se crează următoarea imagine în capul ei despree tine.
Acesta este un om, cu care eu mă înțeleg și sufletește.
Dacă el devine și prietenul meu de sex, cu acest om eu pot să întemeiez o relație pe termen lung, o relație de viitor, o relație cu care să ies la pensie și la menopauză.
Acum fata e a ta, ți-am dat-o, vine ea la tine fără să o chemi.
Dacă faceți amor, să îmi scrii și mie în privat cum a fost, că eu sunt scriitor și vă pun pe amândoi într-o nuvelă, să aveți ce arăta la nepoți.
Dacă îmi spui ce limbă folosești în țara ta, vorbim pe limba ta.
Eu vobesc 142 de limbi.

| Andreeush a răspuns:

Îți pierzi timpul cu ea.
Ți-a zis că are prieten, ar trebui să nu îi mai dai importanță.
O să găsești pe altcineva cu care să fii.

| AngelSchroder98 explică (pentru Andreeush):

Ai dreptate, am 21 de ani si nu am o prietena, poate ca sunt naiv sau prea atent, cu uni oameni... hormonii mei sunt peste cap, tot timpul am fost ocupat in cariera mea si nu am dat prea multa atentie la relati si iubiri, si nu am realizat cum merge treaba asta cu dominatia etc. mersi pentru coment Andreush92.