| LoVeYoUtO a întrebat:

Am o prietena care a jurat pe ce are mai scump si nu a fost adevarat ce a jurat adica a mintit se poate intampla ceva?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te-a mintit tu esti cel care ii poate acorda o a doua sansa bineinteles in urma unei analize atente si in functie de gravitatea problemei aflate in discutie.Noi iti putem da doar idei sau sugestii.

| LoveSleep a răspuns:

Tu esti acea prietenă, știm cu toții.
Dacă privești din punct de vedere religios se pot întâmpla multe; "să juri strâmb" e un păcat foarte mare.
Din punct de vedere științific nu vei păți nimic, sunt doar simple cuvinte.

| SkyPilot a răspuns:

In urma juramantului, nu. Tu mai poti crede ce spune prietena asta? O mai poti considera prietena?

| Dariusuu a răspuns:

Viața-i imprevizibilă.

Azi ești în mașină, mâine ești sub ea.

Nu te lua după așa ceva și nu mai jura prostește.Mai bine promite că-i mai simplu și ma tandru.

| emmaemilia a răspuns:

Si eu am o intrebare, ai 7 ani?

| Lorde92 a răspuns:

Da :O va veni un unicorn din rai si o va calca intre copite. Avertizeaz-o sa aiba grija la juramintele pe care le face, ca astfel va avea de-a face cu unicornul „Its so fluffy and im gonna die!"!

P.S: Unicornul nu cruta pe nimeni, fie ca este un membru de-al familiei lui sau o persona publica. Reclamatile la politie nu sunt acceptate! Multumim de intelegere!

| milkaCappuccinca a răspuns:

Ve-ti vedea cu timpul daca i se va intimpla ceva!